شریعتی:

دولت مبارزه با مافیای كنكور را پیگیری كند

دولت مبارزه با مافیای كنكور را پیگیری كند نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که مبارزه با مافیای کنکور و قطع نفوذ ناشران کمک آموزشی از نظام سنجش دانشجو و برقراری عدالت آموزشی برای همه ایرانی ها بخصوص دانش آموزان پناهجوی افغان یک لزوم است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مالک شریعتی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری شفاهی با بیان این اعتقاد که «با آخر دولت، دوران تحریم داخلی و شرطی کردن اقتصاد ملی با تحریم خارجی تمام خواهد شد» ابراز عقیده کرد: جریان تحریم داخلی در محیط اقتصاد ملی مین گذاری های گوناگونی همچون بورس، کسری بودجه، نقدینگی افسارگسیخته، فساد اداری و اقتصادی کرده است که اولویت اول تیم هماهنگ با فرماندهی واحد اقتصادی در دولت جدید، مین یابی و خنثی سازی آنها است تا زمینه فعالیت اقتصادی سالم فراهم گردد.
وی اضافه کرد: باید ریشه های فساد اداری و اقتصادی خشکانده شود که در این خصوص مجلس شورای اسلامی بخصوص فراکسیون شهید دیالمه با کارویژه فسادستیزی و پیگیری شفافیت آماده همکاری با دولت خواهد بود.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مبحث کنکور اظهار داشت: مبارزه با مافیای کنکور و قطع نفوذ ناشران کمک آموزشی از نظام سنجش دانشجو ضرورتی است که باید دولت پیگیری کند. همینطور عدالت آموزشی برای همه ایرانی ها بخصوص دانش آموزان پناهجوی افغان یک لزوم است.
شریعتی به تحرکات برخی افراد مساله دار برای حضور در دولت جدید با آوردن مثالی اشاره نمود و اضافه کرد: افرادی در وزارت نفت که در چند سال گذشته در پرونده های فساد اقتصادی و رانت خواری مانند کرسنت، پتروشیمی و امثالهم، پرونده مفتوح یا شائبه دخالت دارند خویش را نامزد وزارت نفت می دانند. کسانی که به خاطر پاداش های نجومی بازنشستگی از وزارت نفت رفتند و مشاور بازگشتند. آقای رئیسی، مردم مانع تکرار دولت سوم روحانی شدند، شما اجازه ندهید وزارت خانه تکراری شکل بگیرد.
وی اضافه کرد: پارک فناوری ها و بحث سفرا، برای دولت تبدیل به حیاط خلوت شده بود که آقای ظریف درمورد سفرا پیگیری های لازم را انجام دادند که جای تشکر دارد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت که درمورد شهرداری تهران خبرهایی می رسد که افراد مساله دار درحال جایابی هستند، به شهردار تهران تذکر می دهیم که این رویه را تغییر دهد.
منبع:

1400/04/10
12:58:20
5.0 / 5
573
تگهای خبر: آموزش , برق , پتروشیمی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز