جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

ماموریت ویژه رئیس جمهور به معاون اول برای حل معضل قطع برق

ماموریت ویژه رئیس جمهور به معاون اول برای حل معضل قطع برق دویست و سی و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رییس جمهور برگزار شد، در ابتدای این جلسه بعد از ارائه گزارشی از وضعیت تامین برق و تشریح دلیلهای و علل خاموشی ها، راهکارهای کاهش تنش برقی کشور در ایام اخیر مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بر طبق این گزارش عوامل عمده ای چون خشکسالی و کاهش تولید برق در نیروگاه های آبی و گرمای بی سابقه امسال که به افزایش مصرف برق و طولانی شدن بازه زمانی پیک مصرف فصلی و سالانه برق انجامیده است، سبب تحت فشار قرار گرفتن شبکه تامین برق کشور شده است.
رئیس جمهور در این نشست فرمان داد، امروز در جلسه ویژه ای به ریاست معاون اول و متشکل از دستگاه های مختلف، موضوع را بررسی و دستورالعمل اجرائی در زمینه های مختلف را تعیین و اعلام نماید.
رییس جمهور با اشاره به برخی عوامل ناخواسته و غیر ارادی در ایجاد مشکل برق در کشور اظهار داشت: بااینکه برخی عوامل اصلی در تنش برقی کشور در اثر تغییرات فصلی و عوامل طبیعی است اما عوارض این پدیده ها مدیریت شود و به حداقل برسد و با برنامه ریزی دقیق، پیش بینی پذیری پدیده ها افزایش یابد.
روحانی اضافه کرد: وزارت نیرو با همکاری همه دستگاهها، می بایست با جدیت در اسرع وقت نسبت به حل معضل تامین برق اقدام نماید.
روحانی با تاکید بر لزوم پاسخگویی به افکار عمومی، توضیح و روشنگری مردم، اظهار داشت: خاموشی و قطعی برق امر موقتی است و در گذشته هم سابقه داشته و قابل مدیریت است ولی آنچه بیش از خاموشی ها می تواند آزار دهنده باشد قطع ناگهانی و بدون برنامه برق است.
رییس جمهور اضافه کرد: اگر دراین زمینه مردم با توضیحات دقیق مسئولان، پاسخ ابهامات خودرا دریافت نمایند تا اندازه ای مشکل را قابل تحمل تر خواهدنمود و درصورتی که قطع برق به شکل ناگهانی انجام نشود و از پیش اطلاع رسانی لازم صورت گیرد، خسارت و نارضایتی کمتری خواهیم داشت.
در ادامه این جلسه وزیر جهاد کشاورزی از وضعیت تولیدات کشاورزی گزارشی ارائه کرد که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رییس جمهور به وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت فرمان داد در جهت پشتیبانی از تولیدات و کنترل قیمت بوسیله تامین نهاده های دامی و تسهیل صادرات محصولات تدابیر لازم را به مرحله اجرا بگذارند.
همچنین در این نشست وزیر صنعت و معدن و تجارت گزارشی از توسعه سامانه های دولت الکترونیک ارائه کرد و پیش نهادهایی را برای روان سازی سازوکار درآمدی قراردادهای مشارکتی در این سامانه ها مطرح نمود که مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.1400/04/15
13:46:50
5.0 / 5
578
تگهای خبر: برق , تجارت , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز