خاموشی های بی برنامه ادامه دارد

دستور وزیر هم فایده نداشت!

دستور وزیر هم فایده نداشت! با وجود دستور وزیر نیرو به مدیران صنعت برق در خصوص این که هیچگونه خاموشی غیرمنطبق با جداول انتشار یافته صورت نگیرد امروز هم شاهد خاموشی های چند ساعته در نقاط مختلف کشور و غیرمنطبق با جداول منتشره هستیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، خاموشی های پراکنده و غیربرنامه ریزی شده در کشور مشکلات زیادی را ایجاد کرده و متاسفانه در طول این مدت حتی تحمیل خاموشی ها از طرف ارگانهای مربوطه مطابق زمان بندی که اعلام می کنند پیش نرفته، شنیده های ایسنا حاکی از این است که حتی در بعضی مناطق بیش از پنج ساعت خاموشی بر مشترکان تحمیل می شود.
این در حالی است که رضا اردکانیان - وزیر نیرو - در آخرین صحبت های خود صراحتا اعلام نمود که از این پس، به جز موارد اضطراری، اعمال خاموشی به مردم، بدون برنامه پذیرفتنی نیست و مدیران عامل شرکت های توزیع باید بصورت دقیق و منظم برای اجرای آن نظارت کامل داشته باشند.
وی با تاکید براینکه نهایت تلاش باید برای جلوگیری از بروز خاموشی در بخش خانگی بکار بسته شود، اظهار نمود: در این روزهای کرونائی اهمیت استمرار تامین برق بیمارستان ها و مراکز حساس و حتی خانه های مردم بسیار مهم و خط قرمز ما است. شرکت های توزیع برق در سراسر کشور موظف می باشند با دقت کافی جداول احتمالی خاموشی را منتشر و به شکل گسترده در رسانه ملی و کانال های ارتباطی با مردم منتشر کنند.
اینطور بنظر می رسد که حتی خط قرمز وزیر نیرو هم رد شده و روال خاموشی ها همچنان بی برنامه ادامه دارد، موضوعی که طبق گفته کارشناسان چندان منطقی نیست و وزارت نیرو باید نسبت به آن پاسخگو باشد.
حقتان را از صنعت برق بگیرید
در این میان یکی از اشکالات اعمال خاموشی بروز خسارات در تجهیزت برقی است که مشترکین خانگی می توانند با مراجعه به سامانه bime.tavanir.org.ir خسارات را اعلام کنند شرکت توانیر طبق قرارداد منعقد شده با شرکت بیمه خسارات ناشی از خاموشی ها را به مشترکین پرداخت خواهدنمود.
هزینه پرداختی به مشترکین از قسمتی از بهای برقی است که از قبوض مشترکین دریافت می شود، عبدالامیر یاقوتی - مدیرکل امور مشتریان شرکت توانیر در این زمینه اظهار داشت: برق به تنهایی سبب سوختن تجهیزات نمی گردد، اما در کاهش طول عمر آن موثر است، اگر در مواردی اعمال این خاموشی ها سبب خسارات به وسایل شود بیمه توانیر هزینه آنرا پرداخت خواهدنمود.
هرچند که تحمیل خاموشی خسارات جبران ناپذیری را نیز به دنبال خواهد داشت اما کوچکترین خواسته مردم دانستن زمان اعمال خاموشی و برنامه ریزی برای آنست که وزارت نیرو باید در مورد این مساله بطور جد پاسخگو باشد.1400/04/17
13:28:50
5.0 / 5
682
تگهای خبر: برق , سوخت , صنعت , صنعت برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز