افزایش قیمت فروش نفت ایران به آسیا

افزایش قیمت فروش نفت ایران به آسیا خبرگزاری نفت و گاز: شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش رسمی همه گریدهای نفتی خود به مقصد آسیا در ماه میلادی آینده را 75 تا 80 سنت در هر بشکه نسبت به ژوییه افزایش داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از پلاتس، شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش گریدهای نفتی سبک و سنگین خودرا هر یک به میزان ۸۰ سنت در هر بشکه نسبت به ژوییه افزایش داد و به ترتیب دو دلار و ۴۰ سنت و یک دلار و ۳۰ سنت بالاتر از نرخ قیمت پایه منطقه ای عمان/دوبی در اوت تعیین کرد.

همچنین قیمت نفت فروزان را ۷۵ سنت در هر بشکه افزایش داد و یک دلار و ۳۵ سنت بالاتر از قیمت پایه منطقه تعیین کرد. قیمت نفت سروش برای فروش در اوت هم ۸۰ سنت در هر بشکه افزایش یافت.

عربستان سعودی هفته گذشته بعد از اینکه مذاکرات اوپک پلاس درباره افزایش تولید نفت بدون نتیجه ماند، قیمت فروش نفت در ماه آگوست برای خریداران از آسیا گرفته تا آمریکا را افزایش داد. شرکت آرامکوی سعودی قیمت فروش رسمی نفت به آسیا که بازار اصلی این شرکت است را برای گرید نفتی سبک عرب لایت به میزان ۸۰ سنت افزایش داد و دو دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه بالاتر از قیمت پایه منطقه ای تعیین کرد. این بزرگترین افزایش ماه به ماه از ژانویه بود و نشان میدهد که این غول نفتی با وجود کمبود عرضه در بازار، تولیدش را ماه آتی افزایش نخواهد داد.

بهای معاملات نفت و بازارهای فیزیکی با پیشرفت نرخ واکسیناسیون که به بهبود تقاضا کمک کرده، بالا رفته است. فروپاشی مذاکرات اوپک پلاس به مفهوم آنست که محدودیت تولید فعلی در اوت بدون تغییر می ماند و به کمبود شدیدتر عرضه در بازار منجر می شود.

منبع:

1400/04/22
10:07:39
5.0 / 5
548
تگهای خبر: اوپك , تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز