چند روز گذشته خاموشی برنامه ریزی شده نداشته ایم

چند روز گذشته خاموشی برنامه ریزی شده نداشته ایم مدیرعامل توانیر با تکیه بر اینکه درچند روز گذشته خاموشی برنامه ریزی شده در بخش خانگی نداشته ایم، اظهار داشت: در مبحث مدیریت مصرف، کارهای کوچک که به صورت جمعی صورت گیرد، آثار بسیار بزرگی به جا می گذارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد حسن متولی زاده امروز در یک برنامه تلویزیونی اظهار نمود: طول شبکه های برق ایران حدود ۲۵ برابر دور کره زمین است که این شبکه ها همواره در معرض حوادثی مانند برخورد شاخ و برگ درختان، تصادف اتومبیل با تیرهای برق و... قرار دارند که سبب بروز خاموشی های ناخواسته می شوند.
متولی زاده تصریح کرد: به جز مواردی که ناشی از حوادث در شبکه بوده است، درچند روز گذشته خاموشی برنامه ریزی شده و عمومی در بخش خانگی نداشته ایم.
مدیرعامل توانیر با تقدیر از همکاری خوب و موثر همه رسانه ها و بخصوص صدا و سیما تصریح کرد: برق کالایی از تولید به مصرف است به صورتی که هر کار کوچکی، بلافاصله اثر خویش را در شبکه برق نشان داده است.
متولی زاده افزود: به صورت مثال اگر مشترکانی که از کولر گازی استفاده می نمایند، درجه کولرهای گازی خویش را به جای ۱۸ روی ۲۵ تنظیم کنند، ۲۰ درصد از مصرف برق کاسته می شود و اگر در منازلی که از کولر آبی استفاده می شود، از دور کند این نوع کولرها بهره گرفته شود، سبب کاهش ۴۰ درصدی مصرف برق خواهد شد.
وی در عین حال ضمن اشاره به اینکه در سه روز گذشته با دعوت از مردم برای مشارکت در پویشی جمعی با هدف مدیریت مصرف برق در یک ساعت خاص، شاهد کاهش ۴۰۰ تا ۵۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم، تصریح کرد: با عنایت به ارتباط دقیقی که صدا و سیما با مردم دارد، شاهد تجربه خوبی در این خصوص هستیم اما این حرکات احتیاج به تداوم و تبدیل شدن به یک رفتار و عادت عمومی دارد.
مدیرعامل توانیر درباره تأمین برق مراکز حساس و بیمارستان هم با بیان اینکه برپایه قانون مراکز حساس و بیمارستان ها باید سیستم برق اضطراری مجهز باشند چونکه گذشته از کمبود برق، احتمال حادثه همواره در شبکه وجود دارد، تصریح کرد: البته خطوطی که برق این مراکز را تأمین می کنند، به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می گیرند.
متولی زاده همینطور در مورد اقتصاد صنعت برق هم ظهار داشت: هم اکنون ارزانترین برق را در دنیا تولید و عرضه می نماییم که البته همین مبحث سبب کاهش انگیزه ها برای مدیریت مصرف برق شده است.
مدیرعامل توانیر یاداور شد: مطابق قانون، مابه التفاوت قیمت تکلیفی فروش برق با قیمت تمام شده، برپایه اسناد رسمی حسابرسی شده، باید به صنعت برق پرداخت گردد که تا این لحظه صنعت برق ۶۰ هزار میلیارد تومان بابت این مابه التفاوت طلبکار است.
متولی زاده در عین حال در باره کشف یک مرکز غیر مجاز رمز ارز که گفته می شود به اندازه مصرف چند استان برق مصرف می کرد هم اظهار داشت: حقیقت آن است که توان مصرفی این مرکز معادل مصرف برق حدود ۸۰۰۰۰ خانوار با مصرف متعارف است.1400/04/23
17:57:53
5.0 / 5
552
تگهای خبر: برق , تولید , صنعت , صنعت برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز