رئیس مركز بررسی های استراتژیك ریاست جمهوری مطرح كرد:

فراخوانی برای معنایابی برجام در فرجام دولت تدبیر و امید

فراخوانی برای معنایابی برجام در فرجام دولت تدبیر و امید رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری تصریح کرد که انتشار اسناد برجام را میتوان آغازی برای کنکاش حقوقی، سیاسی و تاریخی در نظر گرفت که ذهن های متخصص و کنجکاو کشورمان را به سمت خود فرا می خواند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی ربیعی با انتشار متنی نوشت: عرضه بیست و دومین گزارش سه ماهه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به مجلس شورای اسلامی، تفصیل جزئیات منافع تحصیل شده ایران از برجام بخصوص بین ۲۶ دیماه ۱۳۹۴ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، در انتهای کار دولت دوازدهم فرصت دیگری را به روی پژوهشگران، دانشگاهیان بخصوص در رشته های تاریخ، اقتصادی سیاسی، روابط بین الملل و جامعه شناسی سیاسی گشوده تا با تدقیق در توافق برجام زمینه های شکل گیری، نقاط ضعف و قوت و اثرات آن بر زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایرانی ها را مورد مطالعه قرار داده و در راه آشنایی با حقایق و حقیقت ها بر انبان علمی جامعه دانشگاه کشورمان بیفزاید.
رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری تصریح کرده است: از آنجاییکه به اقرار خیل ناظران، حقوقدانان و کارشناسان روابط بین الملل، برجام فارغ از نگاه های موافق و مخالف، یک دستاورد و شگفتی دیپلماتیک در تاریخ متاخر دیپلماسی میان ملت هاست، مطالعه برجام و روندهای منتج و برآمده از آن می تواند تجربه ای پرارزش و حاوی درس های آموزنده ای برای سال ها و نسل های آتی باشد.
ربیعی تاکید کرده است: کارگزاران و مجریان دولت های یازدهم و دوازدهم از اولین روزهای مذاکرات هسته ای و سخت ترین دوران اخیر همواره باور داشته اند که تاریخ، داوری منصف و قاطع است که آنچه در واقع امور گذشته را بی هیچ شائبه یا بغض و نفرت به تصویر خواهد کشید. حالا انتشار این اسناد را میتوان آغازی بر این کنکاش حقوقی، سیاسی و تاریخی در نظر گرفت که ذهن های متخصص و کنجکاو کشورمان را به سمت خود فرا می خواند.
بر طبق این گزارش، متن کامل بیست و دومین گزارش سه ماهه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سایت مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه جهت استفاده علاقه مندان، صاحبنظران و پژوهشگران موجود است.
منبع:

1400/04/26
09:13:51
5.0 / 5
292
تگهای خبر: حقوق , سایت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز