وال استریت ژورنال مدعی شد

بررسی اعمال تحریم های مشكل تر مقابل ایران از طرف آمریكا

بررسی اعمال تحریم های مشكل تر مقابل ایران از طرف آمریكا خبرگزاری نفت و گاز: یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات رسمی این کشور و برخی منابع باخبر ادعا نمود که آمریکا درحال بررسی اعمال تحریم های سخت ترعلیه صادرات نفت ایران به چین بمنظور ترغیب ایران به ادامه دادن مذاکرات احیای توافق هسته ای و یا تنبیه آن در صورت ترک این مذاکرات است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی ادعا نمود که دولت آمریکا درحال بررسی تحریم هایی مشکل تر مقابل صادرات نفت ایران به چین است تا از این طریق تهران را در به نتیجه رساندن توافقی هسته ای و بالا بردن بهای ترک مذاکرات احیای توافق هسته ای که به طول انجامیده است، ترغیب کند.
وال استریت ژورنال به نقل از مقامات رسمی آمریکا و افراد باخبر باتوجه به مذاکرات اخیر در وین بر سر احیای توافق هسته ای نوشت: چون این مذاکرات درحال متزلزل شدن هستند، آمریکا درحال بررسی گزینه هایی است که ایران را ترغیب به حفظ و ادامه مذاکرات کرده یا اگر چنین نکرد، آنرا تنبیه کند.
این روزنامه به ادامه ادعای مقامات آمریکایی مذکور پرداخته و نوشت: یک برنامه که در مرحله پیش نویس است، بوسیله تحریم هایی جدید که شبکه های حمل و نقل را که به صادرات حدود یک میلیون بشکه در روز کمک کرده و منابع مالی مهمی را برای ایران فراهم می آورد، سبب قطع کردن فروش رو به افزایش نفت ایران به چین، مشتری اصلی نفت این کشور، می شود.
این گزارش در ادامه مطرح می کند: این مقامات می گویند، اقدامات جدید در صورت شکست مذاکرات هسته ای انجام خواهند شد. آنها همین طور می گویند، این برنامه شامل اجرای سلطه جویانه تحریم های فعلی می شود که بوسیله اعلام موارد جدید تحریمی یا اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.
وال استریت ژورنال به نقل از یکی از این مقامات آمریکایی نوشت: چیز زیادی در اقتصاد ایران برای تحریم باقی نمانده است، فروش نفت ایران به چین غنیمت است.
این روزنامه افزود: این مقامات می گویند، هیچ تصمیمی برای پیش بردن این برنامه گرفته نشده است؛ خطر این وجود دارد که چنین اقدامی دارای نتیجه معکوس باشد، یعنی موجب شود ایران برنامه هسته ای اش را سرعت ببخشد. آنها همین طور اعلام کردند گزینه های دیگر نیز درحال بررسی شدن هستند.
وال استریت ژورنال همین طور به نقل از نفر دومی از این مقامات آمریکایی نوشت: این گزینه ها شامل کارزاری دیپلماتیک برای متقاعد کردن چین، هند و دیگر مشتریان بزرگ نفت خام به قطع کردن واردات این محصول، کالاهای تجاری غیر نفتی، تامین مالی بدهی و نقل و انتقالات مالی می شود.
بر طبق این گزارش، طی ماهای گذشته مذاکرات احیای توافق هسته ای میان اعضای کمیسیون مشترک برجام با حضور آمریکا در وین، محل برگزاری مذاکرات در جریان بوده است. مذاکرات در مسیری پیش می رود که احیای توافق بوسیله بازگشت آمریکا به توافق هسته ای و بازگشت ایران به پایبندی باردیگر به تعهدات برجامی که آنها را طی اقدامات جبرانی در نتیجه خروج آمریکا از برجام کاهش داده بود، محقق شود.
آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام دراین زمینه رایزنی می کنند.
منبع:

1400/04/31
23:08:05
5.0 / 5
114
تگهای خبر: تحریم , صادرات , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز