عقب نشینی لوک اویل از فروش دارایی عراقی خود به چینی ها

عقب نشینی لوک اویل از فروش دارایی عراقی خود به چینی ها شرکت لوک اویل روسیه از تصمیم برای فروش سهم خود در میدان نفتی قرنه غربی ۲ در جنوب عراق به شرکتهای چینی عقب نشینی کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، روزنامه الصباح به نقل از احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق نوشت: وزارت نفت عراق در شش ماه گذشته سرگرم مذاکره با لوک اویل بوده تا سهم خویش را به شماری از شرکتها نفروشد. درک انگیزه های این شرکت کمک کرد راهکاری برای برخی از مشکلات در هماهنگی با وزارت نفت قرار داده شود.

وزیر نفت عراق اظهار نمود: پیش تر لوک اویل به وزارت نفت اطلاعیه رسمی ارسال و بر برنامه خود برای فروش سهمش به شرکتهای چینی تاکید کرده بود. لوک اویل دلیل این اقدام خویش را مناسب نبودن سرمایه گذاری در عراق برای سرمایه گذاران بزرگ عنوان کرده و گفته بود آنها به دنبال بازارهای دیگر یا شرکایی در انرژی تجدیدپذیر هستند.

اکسون برای فروش دارایی خود به شرکتهای چینی پتروچاینا و CNOOC در ژانویه به توافق رسید و برای حمایت دولت عراق از این توافق کوشیده اما این فروش هنوز کامل نشده است.

جبار اظهار داشت: وزارت نفت عراق برای دریافت موافقت رسمی برای خرید سهم اکسون موبیل در میدان نفتی قرنه غربی ۱ تلاش می کند. اکسون به دنبال حکمیت در مورد فروش سهمش در میدان نفتی عراق است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در مسافرت اخیرش به واشنگتن اظهار نمود: عراق خواستار جایگزین شدن یک شرکت آمریکایی دیگر به جای اکسون در میدان قرنه غربی ۱ است.

منبع:

1400/05/11
12:13:31
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز