نشست مدیران ارشد دولت تدبیر و امید

صالحی: در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می بارید

صالحی: در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می بارید خبرگزاری نفت و گاز: رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: هیچ یک از دولت های جمهوری اسلامی ایران با این حجم از بلایا رو به رو نبوده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی در نشست رئیس جمهور با مدیران ارشد دولت اظهار نمود: در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می بارید. دولت تدبیر و امید سینه خود را سپر بلای ملت و کشور کرد. هیچ یک از دولت های جمهوری اسلامی ایران با این حجم از بلایا رو به رو نبوده است. سیل و زلزله از یک سو و اعمال تحریم ها و فشارها و شیوع کرونا معجونی سخت و زهر آگینی پدید آورد.
وی افزود: بروز و ظهور برخی بداخلاقی های سیاسی در داخل بر سختی این امور افزود.
صالحی اظهار داشت: به یمن الطاف الهی شرایط لازم برای دستیابی دو پیروزی چشمگیر فراهم آمد. اول پیشبرد مذاکرات که به واسطه راهنمایی های رهبری و مدیریت آقای روحانی شرایطی پدید آمد که دشمنان ما در خواست هایشان ناکام شوند.
وی افزود: دوم این که پس از بدعهدی ایالت متحده و خروجش از برجام خیلی از سیاستمداران دنیا منتظر شرایط علاج ناپذیر این دولت بودند اما باید گفت این دولت در میدان جنگ طاقت فرسا از پا در نیامد.
وی همینطور اظهار داشت: این جانب بعنوان یکی از دست اندرکاران گواهی می دهم در پرتوی تدابیر اتخاذ شده توسط نظام اسلامی و تدابیر دولت شرایطمان از سال ۹۲ بسیار متفاوت می باشد و صنعت هسته ای ما در راه رشد روزافزون گام بر می دارد.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: دشمنان ما مدام می گفتند انرژی هسته ای در این دولت از بین رفته است اما پس از مصوبه مجلس شورای اسلامی این حقیقت بر دوستان و دشمنان هویدا شد که بن مایه های این صنعت ملی از هر گزندی به دور است.
صالحی تصریح کرد: امروزصنعت هسته ای کشور با اقتدار و صلابتی روز افزون در راه رشد و تعالی گام برمی دارد و این در شرایطی است که دشمنان ما با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مدام بر این ادعای بی مبنای خود پا فشاری می کردند که در این دولت توان و ظرفیت برنامه هسته ای ایران به کلی در سراشیب انحطاط و انهدام افتاده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: اینجانب افزون بر این اجازه می خواهم تا به این نکته اشاره کنم که بعضی عزیزان شرایط سخت این دولت را درک نکردند و بر خلاف سفارش های مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم اتحاد و انسجام اسلامی و همدلی و هم افزایی ملی از مرزهای نقد مشفقانه و انتقاد منصفانه عبور کردند.
صالحی فزود: ناگفته پیداست که چنین مواجهه و تقابلی با دولت مستقر که در معرض هجوم دشمنان خارجی قرار گرفته است، با روح موازن دینی و مبانی اخلاق اسلامی در تضاد است. اینجانب بر این باورم که درصورتیکه همه ما قاعده بازی سیاسی را رعایت می کردیم و مصالح ملی را بر منافع گروهی و جناحی رجحان می دادیم دستاوردهای بیشتری نصیب ایران بزرگ می شد.
وی همینطور اظهار داشت: در انتها واجب می دانم که از زحمات رئیس جمهور جهت صیانت از منافع ملت بزرگ ایران سپاسگزاری کنم؛ اینجانب از آغاز دهه هشتاد و همزمان با ایفای نقش در مقام نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی بیشتر از پیش با توانمندی ها و خصوصیات جناب روحانی مواجه شدم و پیش و بیشتر از هر خصیصه ای تیزبینی وی در تشخیص فراز و فرود تحرکات دیپلماتیک و فهم عمیق تحولات سیاسی در صحنه جهانی نظر اینجانب را به خود جلب کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی سپس اضافه کرد: بدون تردید حسن روحانی بعنوان یکی از قدیمی ترین یاران و حواریون امام خمینی (ره) از سرمایه های پرارزش کشورمان است و بر همه ما فارغ از هرگونه گرایش، عقیده و سلیقه سیاسی فرض است که پاسدار حرمت این بزرگان باشیم و به این حقیقت عیان عطف توجه نماییم که تنها حضرات معصومین و اولیاء دین به زیور عصمت آراسته بوده و از هرگونه سهو و خطا مبرا هستند.
منبع:

1400/05/12
13:00:28
5.0 / 5
194
تگهای خبر: انرژی , تحریم , صنعت , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز