برق کشور همچنان نیازمند مدیریت مصرف است

برق کشور همچنان نیازمند مدیریت مصرف است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق اظهار داشت: برای گذر از وضع موجود و رسیدن به شرایط پایدار در صنعت برق نیازمند مدیریت مرف مشترکان بخصوص در هفته های آتی هستیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مسعود صادقی امروز در مرکز پایش صنعت برق با تشریح آخرین وضعیت شبکه اظهار نمود: هر یک درجه دما موجب تغییر ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق می شود، هم اکنون شاهد خنکی هوا هستیم اما همچنان به همکاری بیشتر مشترکان خصوصاً مشترکان تجاری و خانگی نیاز داریم چونکه مصرف حداقل ۱۰۰۰ مگاوات از سقف تعیین شده بیشتر است.
وی با تاکید بر این که بخش تجاری حدود هشت درصد از کل برق مورد نیاز کشور را مصرف می کند که بار قایل توجهی است، اظهار داشت: واحدهای تجاری می توانند با تغییر روش های نورپردازی به نورهای موضعی و تنظیم دما روی ۲۵ درجه و جلوگیری از پرت انرژی، مصرف خودرا به میزان قابل توجهی (بیش از ۴۰ درصد) کاهش دهند.
طبق اعلام توانیر، مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق با اعلان اینکه این مساله موجب افزایش سود و کاهش هزینه های این گروه از مشترکان نیز می شود، اشاره کرد: این که گفته می شود چون لامپها کم مصرف است پس روشن ماندن تعداد زیاد آنها اشکال ندارد، درست نیست.
بگفته صادقی اواسط هفته آتی شاهد افزایش دما خواهیم بود و همکاری مشترکان می تواند در گذر از شرایط هفته نیز به صنعت برق کمک کنند.
منبع:

1400/05/14
17:45:54
5.0 / 5
182
تگهای خبر: انرژی , برق , صنعت , صنعت برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز