کمبود شدید سوخت جت در فرودگاه های آمریکا

کمبود شدید سوخت جت در فرودگاه های آمریکا به گزارش خبرگزاری نفت و گاز کمبود رانندگان تانکر سوخت سبب مختل شدن تحویل سوخت به فرودگاه های آمریکا از نانتاکت تا کالیفرنیا شده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا با صدور اطلاعیه ای، اخطار داد برخی از فرودگاه ها تا روز دوشنبه سوخت جت کافی نخواهند داشت. پروازها در فرودگاه سانتا باربارای کالیفرنیا به تاخیر افتاده اند و برخی از پروازهای خروجی در تعطیلات آخر هفته برای سوخت گیری مجدد مجبور شدند توقفشان را طولانی تر کنند. در این بین فرودگاه خدمات رسان به نانتاکت ماساچوست در تعطیلات آخر هفته با اتمام سوخت جت روبرو شد.

این مشکلات بعد از وضعیت مشابهی که هفته گذشته در فرودگاه رینوی نوادا و لیک تاهو وجود داشت، مشاهده می شود و ناشی از کمبود جدی نیروی کار بوده و ارتباطی با مساله تأمین سوخت جت در ذخایر آمریکا ندارد. از اوایل ماه مه کمبود رانندگان کامیون نیمه سنگین و بالطبع آن کمبود سوخت تا تابستان پیشبینی شده بود.

اختلال در روند زنجیره تأمین با افزایش باردیگر سفرهای هوایی همزمان شده است. آمار سفرهای هوایی تعطیلات آخر هفته گذشته حدودا مشابه سطح قبل از شیوع کرونا بود و از رکورد پایینی که در دوران همه گیری داشت، بهبود پیدا کرد.

تاخیر در حمل سوخت تأثیر معناداری در قیمتها داشته است. قیمت سوخت جت لس آنجلس هفته گذشته جهش پیدا کرد. برخی از پروازهای داخلی به علت کمبود سوخت جت در برخی از فرودگاه ها، مجبور شده اند فرودهای بیشتری انجام دهند. در فرودگاه کوچک جکسون هال وایومینگ تحویل سوخت به تاخیر افتاده است. گزارشهایی از تاخیر در تحویل سوخت در فرودگاه سانتا باربارا هم وجود داشته است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آمریکایی ها بعد از اینکه یک سال در خانه مانده اند، درحال بیرون آمدن و سفر رفتن هستند. آنها برای رسیدن به مقاصد تفریجی سوار هواپیما می شوند و این امر صنعت سفر را که آماده پاسخگویی به افزایش ترافیک نبوده، غافلگیر کرده است.
1400/05/15
13:55:20
5.0 / 5
217
تگهای خبر: خدمات , سوخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز