سخنگوی صنعت برق جنوب غرب كشور خبر داد

خروج کامل چند نیروگاه برق آبی خوزستان از مدار

خروج کامل چند نیروگاه برق آبی خوزستان از مدار خبرگزاری نفت و گاز: خوزستان سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور از خروج چند نیروگاه برق آبی از مدار به سبب کاهش تراز آب پشت سدها آگاهی داد.کیومرث زمانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هفته ای حیاتی پیش روی شبکه برق است و نیازمند همراهی مشترکین صنعتی و خانگی در کاهش مصرف، برای عبور بی خطر و جلوگیری از خاموشی گسترده در شبکه هستیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به پیش بینی افزایش دمای هوا تا ۵۱ درجه در استان خوزستان و افزایش متوسط دمای هوای کشور به ۳۷.۶ درجه، پیش بینی شده که نیاز مصرف برق در کشور به ۶۶ هزار مگاوات برسد که این به مفهوم حداقل ۱۲ هزار مگاوات کمبود تولید برق در شبکه سراسری است.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور اشاره کرد: در منطقه خوزستان پیش بینی شده نیاز مصرف به ۸ هزار و ۹۰۰ مگاوات برسد که با وجود نیروگاه های آبی باقی مانده در مدار تولید، با کمبود ۲ هزار و ۵۰۰ مگاواتی مواجه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: این افزایش مصرف در حالی رخ داده که ذخایر برق آبی بیش از پیش کاهش یافته و نیروگاه های کارون ۴ و ۳ و واحد دوم نیروگاه عباسپور بطور کامل از مدار تولید خارج شده اند.

زمانی اضافه کرد: به سبب پایین بودن سطح آب در سدهای دز و کرخه نیز امکان جبران کمبود تولید بوسیله نیروگاه های برق آبی عملا میسر نیست.

وی اظهار داشت: باتوجه به این شرایط، در ایام پیش رو تمام صنایع تحت پوشش شبکه برق منطقه خوزستان باید مطابق الگوهایی که به آنها داده شده، مصرف خودرا محدود کنند و ادارات و دستگاه های دولتی نیز در ساعات اداری تا ۵۰ درصد و پس از ساعت اداری به کاهش ۹۰ درصدی مصرف اقدام نمایند.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور اشاره کرد: با توجه به این که ناترازی تولید سبب افت شدید فرکانس شبکه سراسری می شود، سیستم های حفاظتی خودکار بمنظور حفظ امنیت شبکه در زمان افزایش مصرف و به تبع کاهش فرکانس، مبادرت به قطع خودکار مصارف بصورت تصادفی می کنند و پس خاموشی های ناخواسته و غیر برنامه ریزی شده در شبکه رخ می دهد.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از این خاموشی ها، از مردم خوزستان تقاضا می نماییم در وضعیت جولان کرونا در پیک پنجم، بار مصرفی به ویژه بارهای سرمایشی خودرا کاهش دهند تا با خاموشی ناخواسته و لطمه به بیماران و مردم عزیز در وضعیت پیک بار شبکه مواجه نباشیم.

زمانی اظهار داشت: بنظر می رسد پس از روزهای پایانی مردادماه و اوایل شهریورماه به سبب افت دما در کشور، بخش زیادی از مصرف شبکه سراسری کاهش پیدا کند. این امر سبب می شود که شبکه سراسری بتواند در این بازه زمانی به شبکه خوزستان که تا اختتام شهریورماه در وضعیت پرباری است، کمک شایانی کند. بدین سبب یک هفته پیش رو مهم ترین و آخرین پیچ سنگین جهت عبور از پیک بار سال جاری است.

وی اضافه کرد: بهار و تابستان امسال از سخت ترین فصول پرباری شبکه برق کشور در تاریخ خود بوده است که با همراهی صنایع، مردم عزیز و دستگاه های دولتی در مدیریت مصرف برق، تا حالا به خوبی سپری شده است. امیدواریم در ایام پیش رو که برای شبکه حیاتیست نیز این همکاری تداوم داشته تا بتوانیم از این پیچ تاریخی صنعت برق بدون مشکل عبور نماییم.

منبع:

1400/05/19
22:15:22
5.0 / 5
412
تگهای خبر: برق , تولید , صنعت , صنعت برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز