پیشبینی آمریکا از تولید نفت اوپک کمتر شد

پیشبینی آمریکا از تولید نفت اوپک کمتر شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نمود تولید نفت اوپک در نیمه دوم سال میلادی جاری ۶۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیشبینی قبلی این آژانس برآورد می شود چونکه افزایش تولید این گروه کمتر از حد انتظار بوده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد خود برای تولید نفت اوپک را در "گزارش انرژی کوتاه مدت اوت" در مقایسه با ژوییه کمتر کرد. دولت آمریکا ماه گذشته انتظار داشت تولید نفت اوپک بیشتر از میزانی که این گروه توافق کرده است، افزایش خواهد یافت تا تقاضای جهانی را تأمین کند.

در نتیجه بازنگری برآورد تولید نفت اوپک، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیشبینی خود از مجموع تولید نفت جهان را هم بازنگری کرد و کم کرد و الان انتظار دارد تولید جهانی نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به ۹۸.۹ میلیون بشکه در روز بالغ شود که کمتر از ۹۹.۴ میلیون بشکه در روز پیشبینی شده در ژوییه خواهد بود.

این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام نمود ما انتظار داریم اغلب کشورهای عضو اوپک در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به توافق محدودیت عرضه پایبند بمانند و میانگین تولید این گروه به ۳۳ میلیون بشکه در روز بالغ شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی نمود تولید نفت اوپک کمتر از تقاضا برای نفت این گروه در سه ماهه سوم و سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ خواهد بود. در سه ماهه جاری، تقاضا برای نفت اوپک یک میلیون بشکه در روز فراتر از تولید این گروه خواهد بود اما این اختلاف در سه ماهه چهارم به ۳۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه یک روز قبل از درخواست دولت آمریکا از اوپک پلاس برای تولید بیشتر نفت، پیش بینی نمود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ تولید نفت اوپک از تقاضا فراتر خواهد رفت و به افزایش سطح ذخایر نفت و قیمتهای پایینتر منتهی می شود.

انتظار می رود سران اوپک پلاس در دسامبر ۲۰۲۱ دیدار کرده و در این تاریخ در برنامه محدودیت عرضه خود تغییراتی دهند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با وجود درخواست دولت بایدن از اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت بالاتر از میزانی که اعضای این گروه توافق کرده اند، موسسات پیشبینی کننده معتبر نفت هفته گذشته دورنمای خود از نیاز بازار به نفت اوپک پلاس را بازنگری کرده و برآوردشان را کاهش دادند.

منبع:

1400/05/29
14:03:36
5.0 / 5
203
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز