مصرف برق ادارات چقدر است؟

مصرف برق ادارات چقدر است؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بر مبنای آخرین آمار، ادارات حدود ۲۰۰۰ مگاوات از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده اند که ۶۰ درصد از این میان یعنی حدود ۱۲۰۰ مگاوات در بخش سرمایشی ادارات مصرف می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، با عنایت به مشکلاتی که به علت تأمین برق نیروگاههای برق آبی امسال به وجود آمد و بخصوص چون در انتهای سال ذخایر آبی کاهش بیشتری می یابد، همچنان شاهد ناترازی در تولید و مصرف برق هستیم.
عبدالامیر یاقوتی- مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر با ابراز امیدواری برای اینکه روزهای باقی مانده تابستان با همراهی مشترکان بدون محدودیت و مشکل سپری شود، اظهار داشت: طی روزهای اخیر هم که از دمای هوا کاسته شده است، توجه بیشتر به مبحث سیستمهای سرمایشی ادارات می تواند کمک قابل توجهی به صنعت برق و کاهش خاموشیهای پراکنده ای هم که هم اکنون وجود دارد، داشته باشد.
وی تصریح کرد: پایش مصرف ادارات در چند روز اخیر سبب شده تا سیستمهای سرمایشی آنها تعدیل شود.
او با بیان اینکه مصرف برق ادارات در ایام اخیر همانند روزهای گرم تابستان سال جاری بود، خاطرنشان کرد: انتظار داریم ادارات بتوانند حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف برق خویش را کاهش دهند.
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر اظهار داشت: برپایه برنامه ای که برای ادارات داشتیم، این گروه از مصرف کنندگان باید سیستمهای سرمایشی را بر روی حداقل تنظیم می کردند تا مصرفشان نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش پیدا کند و از آنجاییکه این کاهش مصرف محسوس نبود، مبحث ممیزی مصرف انرژی ادارات عنوان شد.
یاقوتی افزود: در جریان سرکشیها و اخطارها به ادارات در ایام گرم سال، شاهد کاهش ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم. در بحث ادارات در کنار نظارت، فرهنگ سازی بسیاری باید صورت گیرد و همینطور با بکارگیری سیستمهای مکانیزه، دمای محیط کار متناسب با شرایط تعدیل شود که در این صورت در مصرف برق تأثیر بسزایی خواهد داشت.
او همینطور یاداور شد: از آغاز مردادماه با همکاری سازمان بسیج کشورطرح ممیزی ادارات اجرا شد و برپایه آن اداراتی که الگوی مصرف را رعایت نمی کردند یا میزان سرمایش آنها بیش از اندازه بود، اخطار اولیه دریافت و در صورت تکرار نسبت به قطع برق آنها اقدام می شد.
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر همینطور با تاکید براین که قطعی برق بدون برنامه نیست و تنها برپایه جداولی است که در سایت شرکتهای توزیع اعلام می شود، اظهار داشت: در ایام اخیر به نظر می آید شرایط برای بعضی از مشترکین اداری عادی تر جلوه کرده و بنابراین از دو روز گذشته نسبت به تشدید طرح بازرسی و پایش ادارات اقدام شده است.1400/06/10
23:55:15
5.0 / 5
143
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز