گزارش اشتغال آمریکا برای نفت گران به اتمام رسید

گزارش اشتغال آمریکا برای نفت گران به اتمام رسید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت به دنبال گزارش اشتغال ضعیفتر از حد مطلوب آمریکا که احیای اقتصادی ناهموار و بالطبع آن تقاضای ضعیفتر برای سوخت به دنبال افزایش مبتلا شدن به کووید ۱۹ را نشان داد، در معاملات روز جمعه کاهش پیدا کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۴۲ سنت معادل ۰.۵۸ درصد افزایش، در ۷۲ دلار و ۶۱ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۷۰ سنت معادل یک درصد کاهش، در ۶۹ دلار و ۲۹ سنت در هر بشکه بسته شد.

نفت برنت برای کل هفته حدودا تغییر چندانی نداشت و ۰.۱ درصد کاهش نشان داد اما نفت آمریکا ۰.۸ درصد رشد هفتگی داشت.

جان کیلداف، از شرکای شرکت اگین کپیتال در نیویورک اظهار داشت: قیمتها به دنبال انتشار گزارش اشتغال که تحت تأثیر شیوع کرونای دلتا قرار گرفته بود، کاهش پیدا کردند. این یک حقیقت آزمایی بود که ویروس کرونا همچنان روی تقاضا تأثیر می گذارد.

گزارش اشتغال غیرکشاورزی بسیار ضعیفتر از انتظارات بود و نشان داد اقتصاد آمریکا در اوت تنها ۲۳۵ هزار شغل جدید بوجود آورده است. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیشبینی کرده بودند ماه گذشته ۷۲۸ هزار شغل در آمریکا اضافه شده است.

در این بین، عاملی که مانع سقوط بیشتر قیمتها شد، محدود ماندن تولید نفت آمریکا به دنبال وقوع توفند آیدا و کاهش تولید منطقه خلیج مکزیکو بود. تولید نفت و گاز در خلیج مکزیکو بعد از عبور توفند آیدا همچنان متوقف مانده و طبق آمار رسمی، تولید ۱.۷ میلیون بشکه معادل ۹۳ درصد از تولید روزانه معلق شده است.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در شرکت میزوهو اظهار داشت: انتظار دارم تولید نفت در هفته جاری احیا شود در حالیکه فعالیت پالایشگاهها در هفته آینده ازسرگرفته می شود. تاخیر ازسرگیری فعالیت پالایشگاه امکان دارد سبب افزایش عرضه نفت شده و روی قیمتها تأثیر کاهشی بگذارد.

بعضی از تحلیل گران بعد از اینکه اوپک پلاس به برنامه خود برای افزایش تولید ماهانه به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در چند ماه آینده پایبند ماند، می گویند فضا برای افزایش بیشتر قیمتها وجود دارد. آمریکا از این اقدام استقبال و اعلام نمود این سازمان صادرکننده نفت را برای انجام اقدامات بیشتر برای پشتیبانی از احیای اقتصادی تحت فشار خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت خدمات نفتی بیکرهیوز اعلام نمود شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته برای اولین بار در پنج هفته اخیر شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی را کاهش دادند. شمار دکلهای حفاری نفت آمریکا با ۱۶ حلقه کاهش، به ۳۹۴ حلقه رسید که بزرگترین کاهش هفتگی از ژوئن سال قبل بود. شمار دکلهای حفاری گاز طبیعی با پنج حلقه افزایش، به ۱۰۲ حلقه رسید که بزرگترین رشد هفتگی از ماه مه بود.
1400/06/13
22:24:00
5.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز