قیمت نفت در مدار صعودی ماند

قیمت نفت در مدار صعودی ماند خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به تولید آمریکا بعد از صدماتی که از توفند آمریکا به صنعت این کشور وارد شد و انتظارات برای تقاضای بالاتر، روز دوشنبه برای دومین روز معامله متوالی صعود کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۳۳ سنت معادل ۰.۵ درصد افزوده شد و به ۷۳ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۲ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، به ۷۰ دلار و چهار سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص در بالاترین حد خود از سوم سپتامبر تا حالا قرار دارند.

حدود سه چهارم از تولید نفت فراساحلی در خلیج مکزیکو معادل حدود ۱.۴ میلیون بشکه در روز از اواخر اوت متوقف مانده که حدودا معادل تولید نیجریه – یکی از اعضای اوپک- است.

تحلیلگران گروه ANZ در یادداشتی اعلام نمودند پالایشگاههای بیشتری در لوییزیانا فعالیتشان را ازسرگرفته اند که این وضعیت را دشوارتر می کند.

فعالیت پالایشگاههای آمریکایی بعد از طوفان سریعتر از تولید نفت احیا شده که برخلاف روند احیا در طوفانهای قبلی بوده است. بیشتر ۹ پالایشگاه لوییزیانا که در طوفان لطمه دیده بودند روز جمعه فعالیتشان را ازسرگرفته یا درحال ازسرگیری بودند.

شرکت رویال داچ شل که بزرگترین تولیدکننده نفت در خلیج مکزیکوی آمریکاست، روز پنج شنبه تعدادی از محموله های صادراتی خودرا به سبب خساراتی که به تاسیسات فراساحلی این شرکت در جریان طوفان وارد شده است، کنسل کرد و نشان داد خسارات انرژی ممکنست هفته ها ادامه پیدا کند.

با این حال آمار روز جمعه شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته رشد کرد که به تولید بالاتر در هفته های آتی اشاره دارد.

فراتر از تاثیر توفند آیدا، بازار هفته جاری به احتمال بازنگری دورنمای تقاضا برای نفت از طرف اوپک و آژانس بین المللی انرژی متمرکز شده برای اینکه افزایش آمار مبتلاشدن به کووید ۱۹ ادامه دارد. دو منبع مطلع اعلام نمودند اوپک احیانا روز دوشنبه پیش بینی خود از تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۲ را بازنگری خواهدنمود.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC سنگاپور اظهار داشت: همانطور که قبل از این گفته شد بنظر می رسد قیمتهای نفت همچنان در محدوده ۷۰ تا ۷۵ دلار تحکیم خواهند شد. بازارها به شفافیت درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا در بلندمدت نیاز دارند و تا وقتی این شفافیت حاصل نشود، قیمت بیشتر کالاها همچون نفت خام روند یکنواخت یا رو به کاهشی خواهند داشت.

ریسکهای عرضه ناشی از برداشت چین از ذخایر راهبردی به قوت خود باقی مانده اند. همین طور امیدها به دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب بعد از توافق روز یکشنبه میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران درباره بروزرسانی تجهیزات کنترل آژانس برانگیخته شد.

بر اساس گزارش رویترز، چین روز دوشنبه اعلام نمود جزئیات فروش نفت برنامه ریزی شده از ذخایر نفت راهبردی را اعلام خواهدنمود.

منبع:

1400/06/22
23:44:17
5.0 / 5
195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز