رئیس سازمان انرژی اتمی:

روزانه ۱۰۰۰ مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید می شود

روزانه ۱۰۰۰ مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بوشهر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی بابیان این که هر روز هزار مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید می شود اظهار داشت: این وضعیت پایدار و منظم در حال انجام می باشد.


محمد اسلامی شامگاه سه شنبه در نشست با امام جمعه بوشهر با اشاره به تولید منظم و برابر استاندار برق در نیروگاه اتمی بوشهر، اظهار نمود: تولید برق از ۱۵ روز پیش در این نیروگاه از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است.
وی بیان کرد: عملیات ساختمانی واحدها واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر در حال اجرا می باشد، ولی به سبب مسائل مالی این واحدها با تاخیر همراه شده اند و ما را از زمان بندی ها عقب انداخته اند.
رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: ۲۲ ماه تاخیر در اجرای طرح ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی به سبب مسائل مالی است خارج از کنترل سازمان انرژی اتمی بوده و با تمهیدات و تصمیماتی به دنبال سرعت گرفتن کار و جلوگیری از بیشتر شدن تاخیر هستیم.
اسلامی اشاره کرد: به دنبال آن هستیم که ۳ هزار مگاوات تولید برق هسته ای داشته باشیم.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم سازمان انرژی اتمی کشورمان و برمبنای مطالعات و محاسباتی که صورت گرفته است باید برق نیروگاه های هسته ای را در چند واحد دیگر در کشور به ۸ هزار مگاوات برسانیم و به زودی بوسیله ساز و کارهای گوناگونی که با ظرفیت داخلی و به کارگیری شرکت های بزرگ بین المللی سرمایه گذاری برای رساندن به ۸ هزار مگاوات را در دستور کار خواهیم داشت.
معاون رییس جمهور عنوان کرد: انرژی هسته ای یک انرژی پاک و یکی از نیازهای فوری حال و آینده کشور است و ما برای توسعه نیاز به شتاب بخشیدن به تولید برق داریم.
وی اشاره کرد: هر روز هزار مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر بصورت پایدار و منظم تولید می شود و زیر ساخت های لازم مطابق استانداردهای بین المللی و مدیریت حرفه ای در نیروگاه اعمال شده است.
اسلامی اظهار داشت: وقتی بازرسی های دستگاه های مرتبط بین المللی برای ارزیابی عملکرد نیروگاه اتمی انجام می شد، موارد مختلفی در نیروگاه بوشهر شناسایی نمودند که بعنوان تجربه برتر شناسایی شده و مورد توجه قرار دادند.
وی افزود: تیم مدیریتی، کارشناسی و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر از نیروهای کیفی با دانش بالا برخوردار می باشند و آبرومندانه و متعهدانه درحال بهره برداری هستند که این تجربه برای ما منجر به تولید دانش شده است.
منبع:

1400/06/26
14:12:43
5.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز