اعلام آمادگی تهران برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی پس از ۱۶ سال

اعلام آمادگی تهران برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی پس از ۱۶ سال به گزارش خبرگزاری نفت و گاز در ادامه دیدارهای روز سه شنبه وزیر امور خارجه کشورمان با همتایان خود، حسین امیرعبداللهیان و «گوردان گرلیچ رادمن» وزیر خارجه کرواسی در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، با یکدیگر ملاقات کردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان و گوردان گرلیچ رادمان در این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت های همکاری دوجانبه بر فعال کردن سازوکارهای فی ما بین همچون کمیسیون مشترک اقتصادی تاکید نمودند.
در این دیدار علاوه بر مسایل دوجانبه، موضوع هایی همچون بحران افغانستان، مهاجرین و برجام مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
امیر عبداللهیان با اشاره اهمیت منطقه بالکان بخصوص کرواسی در سیاست خارجی دولت سیزدهم عنوان کرد: تهران و زاگرب ظرفیت های بالایی برای توسعه همکاری در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارند.
وی اضافه کرد: دو توافق در دستور کار مجلس شورای اسلامی در حوزه همکاریهای کمرگی و تشویق سرمایه گذاری متقابل قرار دارد که با تصویب نهایی این توافقات فرصت های جدیدی برای همکاری ایجاد خواهد شد.
وزیر خارجه کشورمان ضمن اشاره به عدم برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دوکشور به مدت ۱۶ سال اظهار داشت آمادگی داریم تا کمیسیون را هرچه سریعتر در تهران برگزار نماییم.
وزیر خارجه کرواسی هم در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت روابط با ایران اظهار داشت: کرواسی به دنبال تقویت روابط با ایران است. کمیسیون مشترک اقتصادی همچون سازوکار های است که به گسترش روابط کمک می نماید.
گردان گرلیچ رادمان ضمن اشاره به مذاکرات وتوافق وین( برجام) اظهار داشت: بخشی از منافع این توافق به بهبود اقتصاد ایران کمک می نماید. همه ظرفیتی برجام بایستی گام های سازنده بردارند. سفر مدیرکل آژانس به تهران و توافق فنی بین طرفین اقدام مهمی بود. هدف برجام کاملا مشخص است و جایگزینی بهتر از ان وجود ندارد.
وی در ادامه به تحریم ها بعنوان یک مانع در راه توسعه روابط اشاره و اظهار داشت: ظرفیت های ۲ کشور در حوزه اقتصادی بسیار زیاد است ولی تحریم ها به روابط تجاری دوکشور صدمه رسانده است.
وزیر خارجه کرواسی در ادامه به اهمیت نقش ایران در کمک به صلح و ثبات افغانستان پرداخت و اظهار داشت: تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در این حوزه و بخصوص در مسئله مهاجرین مهم می باشد.
وزیر امورخارجه کشورمان هم به تشریح اقدامات و فعالیتهای کشورمان در کمک به بهبود وضعیت افغانستان همچون پذیرش مهاجران، ارسال کمک های بشردوستانه و کمک به خروج اتباع کشورهای دیگر همچون اتباع کرواسی اشاره نمود.1400/07/03
10:20:55
5.0 / 5
169
تگهای خبر: تحریم , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز