صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند

صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تاکید بر پشتیبانی از توسعه صنعت پتروشیمی اظهار داشت: صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، احمد مهدوی در نشست با اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل و تعدادی از مدیران پتروشیمی جم اظهار نمود: ما کمیسیون صنایع را به خودمان خیلی نزدیک می دانیم و احساس می نماییم مشکلات را درک می کند. توقع این است که به ما کمک گردد، چونکه اگر شما ما را پشتیبانی نکنید گرفتار مشکل می شویم.
وی ضمن تشکر از اعضای کمیسیون صنایع و هیئت رئیسه مجلس و فراکسیون توسعه صادرات اظهار داشت: راه اندازی واحد PDH پتروشیمی جم به تولید خاویار پتروشیمی کمک می نماید، یعنی از طرح های پیشران با ارزش افزوده است.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ضمن اشاره به تحریم و مسائل و مشکلات ناشی از آن اظهار نمود: اگر از صنعت پتروشیمی حمایت شود تا ۱۰سال دیگر نیازی به ارز نفت وجود ندارد و ارز پتروشیمی ها حداقل ۶۰ الی ۷۰ درصد نیاز کشور را تامین می کند و مشکلات تحریم به حداقل می رسد.
مهدوی خاطرنشان کرد: صنعت پتروشیمی بعنوان راه نجات و لکوموتیو حرکت اقتصادی کشور می تواند نقش ایفا کند، به شرطی که حرف ها و نیازهای ما را درک کنند.
ظرفیت های بالقوه صنعت پتروشیمی در کشور را باید به فعل رساند
رضا علیزاده - مدیرعامل پتروشیمی جم نیز در این جلسه به جایگاه منحصربه فرد این مجتمع از نظر تنوع تولید و صادرات اظهار داشت: می توان با تصویب قوانین و ایجاد فرصت، ظرفیت های بالقوه کشور در زمینه پتروشیمی را به فعل رساند.
وی اظهار داشت: کمیسیون صنایع مجلس در رفع مشکلات و موانع تولید و توسعه کسب و کارها خصوصاً در زمینه پتروشیمی ها جایگاه خاصی دارد.
وی ضمن اشاره به برخی از مشکلاتی که صنعت پتروشیمی در صحنه عمل با آن درگیر و روبه روست و امیدواریم کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع مجلس نهایت همکاری، توجه و حمایت را از این حوزه به عمل بیاورد، اضافه کرد: ما مسائل موجود را منعکس می نماییم و انتظار داریم دیدگاه های انجمن صنفی و لوایحی که در عرصه پتروشیمی به مجلس می آید مورد توجه خاص نماینده ها و ریاست مجلس واقع شود.
مدیرعامل پتروشیمی جم به تاکید رهبر معظم انقلاب بر رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان و صنایع مولد اشاره نمود و اظهار داشت: در میانه تحریم هایی که با آن روبه رو هستیم، پتروشیمی ها نقش بهادار ای در تامین ارز مورد نیاز کشور ایفا کرده اند. ظرفیت این صنعت چند برابر این است و می توان با پیشگیری از خام فروشی و توجه بیشتر به این عرصه، سود بیشتری را عاید کشور و فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کرد و می توان با تصویب قوانین و ایجاد فرصت، ظرفیت های بالقوه کشور در زمینه پتروشیمی را به فعل رساند.
منبع:

1400/07/12
10:07:43
5.0 / 5
96
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز