نفت آمریکا به مرز ۸۰ دلار رسید

نفت آمریکا به مرز ۸۰ دلار رسید قیمت نفت آمریکا تحت تاثیر نشانه های کمبود عرضه نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ، روز چهارشنبه برای پنجمین روز متوالی افزوده شد و به بالاترین حد از سال 2014 صعود کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت هم برای چهارمین روز به سبب نگرانیها پیرامون محدودیت عرضه افزایش پیدا کرد. این نگرانیها به ویژه بعد از تصمیم روز دوشنبه وزیران اوپک پلاس برای ادامه برنامه افزایش تدریجی تولید بجای تولید بالاتر اوج گرفت. وزیران اوپک پلاس افزایش تولید ۴۰۰ هزار بشکه در روز در نوامبر را تصویب کردند.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۲ سنت معادل ۰.۵۳ درصد افزایش، به ۷۹ دلار و ۳۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت با ۶۶ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش، ۸۳ دلار و ۳۵ سنت در هر بشکه معامله شد.

تحلیلگران گروه ANZ در یادداشتی نوشتند: نفت خام به روند صعودی خود ادامه داده است برای اینکه سرمایه گذاران نگران کمبود عرضه در بازار و شدت گرفتن بحران انرژی با افزایش تقاضا هستند. با در نظر گرفتن کمبود عرضه در سراسر جهان، افزایش تصویب شده تولید از طرف اوپک پلاس پایینتر از انتظارات بازار بود. این گمانه زنی در بازار وجود دارد که در صورت ادامه روند افزایش تقاضا، اوپک مجبور شود قبل از نشست برنامه ریزی شده بعدی اقدام نماید.

کمیته فنی مشترک اوپک پلاس اواخر ماه گذشته اعلام نمود انتظار دارد کمبود عرضه امسال به ۱.۱ میلیون بشکه در روز برسد و در سال آینده این وضعیت به مازاد عرضه ۱.۴ میلیون بشکه در روز تبدیل گردد.

قیمتهای نفت امسال بیش از ۵۰ درصد صعود کرده و به فشارهای تورمی افزوده اند. کشورهای مصرف کننده بزرگ نظیر آمریکا و هند نسبت به متاثر شدن روند احیای اقتصادی پساکرونایی از قیمتهای بالای انرژی ابراز نگرانی کرده اند.

یک منبع مطلع قبل از مذاکرات روز دوشنبه به رویترز اظهار داشت: با وجود فشار این کشورها برای افزایش بیشتر تولید، اوپک پلاس نگران موج جهانی چهارم شیوع کووید ۱۹ و لطمه دیدن روند احیای تقاضا برای نفت می باشد.

بر اساس گزارش رویترز، با این وجود آمار ذخایر آمریکا که بزرگترین مصرف کننده جهان است، نشانه های کندی رشد تقاضا برای سوخت را نشان داد. بر اساس گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به اول اکتبر به میزان ۹۵۱ هزار بشکه افزایش پیدا کرد. ذخایر بنزین و سوختهای دیگر هم افزایش داشت.
1400/07/14
15:10:21
5.0 / 5
86
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز