كومرس بانك پیش بینی كرد

كاهش ۱۵ درصدی بهای نفت در چند ماه آینده

كاهش ۱۵ درصدی بهای نفت در چند ماه آینده خبرگزاری نفت و گاز: تحلیلگر ارشد كومرس بانك پیش بینی نمود قیمت نفت ممكن است حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد در ماه های آینده دچار كاهش شود زیرا عوامل عرضه و تقاضای اخیر قیمت بالای كنونی را توجیه نمی كنند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات كالا در كومرس بانك معتقد می باشد معامله گران نفت بایستی منتظر عقب نشینی حداقل ۱۵ درصدی قیمت های نفت در ماه های آینده باشند.


وی به شبكه سی ان بی سی اظهار داشت: روند صعودی قیمت نفت بطور قطع به علت داغی بیش از اندازه سفته بازی بوده و احتمالاً تا یك ماه آینده تصحیح خواهد شد. من انتظار دارم قیمت نفت حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد در ماه های آینده تصحیح پیدا كند زیرا عوامل عرضه و تقاضای كنونی این قیمت بالا را توجیه نمی كنند.


به گفته واینبرگ، باآنكه اغلب كالاها رشد قیمت در سال ۲۰۱۷ داشتند اما بخش كالاها با تركیبی از موانع شامل تصمیمات سیاست پولی و عوامل ژئوپلیتیكی مواجهند. البته انتظار می رود مهمترین مولفه برای كالاها در آغاز سال ۲۰۱۸ فعالیت سرمایه گذاری باشد.


معاملات سفته ای كه بنا را بر افزایش قیمت های نفت خام آمریكا قرار داده اند، از سپتامبر كه اوپك و ۱۰ تولید كننده خارج از این سازمان برای ادامه كاهش تولید نفت تا آخر سال ۲۰۱۸ توافق كردند، افزایش یافته است. این توافق كمك كرد مازاد عرضه جهانی كاهش پیدا كرده و سطح ذخایر نفت خام پایین تر رود.بانك های گلدمن ساكس و مورگان استنلی در دسامبر با اشاره به پایبندی بالاتر از حد انتظار اوپك برای ادامه كاهش تولید، قیمت مورد پیش بینی برای نفت را بالاتر بردند.قیمت هر بشكه نفت از ۱۲۰ دلار در ژوئن سال ۲۰۱۴ به علت تقاضای ضعیف، دلار قوی و رونق تولید شیل آمریكا و عدم تمایل اوپك برای كاهش تولید ریزش كرد اما این گروه اواخر سال ۲۰۱۶ به همراه سایر كشورهای تولید كننده نفت به محدود كردن تولید اقدام نمود.

1396/10/16
18:36:01
5.0 / 5
5065
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز