صرفه جویی 1400 میلیارد ریالی با مصرف CNG به جای بنزین در شمال آذربایجان غربی

صرفه جویی 1400 میلیارد ریالی با مصرف CNG به جای بنزین در شمال آذربایجان غربی خبرگزاری نفت و گاز: ارومیه- ایرنا- مدیر شركت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه اظهار داشت: با مصرفCNG به جای بنزین در خودروهای دوگانه سوز، از ابتدای سال تا آخر آذرماه، شاهد صرفه جویی نزدیك به یكهزار و 400 میلیارد ریالی در مصرف سوخت در این منطقه بوده ایم.


احمد مجرد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در 9 ماه امسال 221 میلیون مترمكعب CNG در منطقه شمال آذربایجان غربی مصرف شد كه این امر باعث صرفه جویی در مصرف همین میزان بنزین شد كه با عنایت به تفاوت قیمت حدود 600 تومانی این 2 محصول، صرفه جویی قابل توجهی را در این خصوص شاهد بودیم.
وی با اشاره به پیش بینی سهم 25 درصدی CNG در سبد سوخت بخش حمل و نقل كشور افزود: این رقم در منطقه ارومیه 36 درصد است كه نشان داده است استفاده بیشتری از این سوخت پاك در منطقه صورت می گیرد.
وی اظهار نمود: توسعه و تجهیز جایگاه های CNG در منطقه همچون مهمترین برنامه ریزی های شركت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه بوده و همین امر باعث كاهش صف انتظار در جلوی جایگاه ها به كمتر از پنج دقیقه شده است.
مدیر شركت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه ادامه داد: آذربایجان غربی شامل مناطق ارومیه و میاندوآب به لحاظ مصرف CNG رتبه ششم را بعد از استان های تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس به خود مختص كرده است.
مجرد اظهار داشت: علاوه بر حدود 80 باب جایگاه CNG در منطقه ارومیه، 2 باب جایگاه در شهرستان ارومیه، یك باب در اشنویه، 2 باب در خوی و یك باب در شهرستان ماكو در حال ساخت است.
وی اضافه كرد: با بهره برداری از این جایگاه ها 11 هزار مترمكعب در ساعت به ظرفیت تجهیزات CNG منطقه افزوده می گردد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه یكی از مناطق 37 گانه كشور و 2 گانه آذربایجان غربی واقع در شمال غربی ایران است.
این منطقه شامل شهرهای ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، چالدران، قره ضیاء الدین، ماكو، شوط، پلدشت و تاجر با شعاع عملیاتی 250 كیلومتر است.
در این منطقه نفتی سه انبار نفت، 2 مركز سوختگیری هواپیمایی در مجموع با ظرفیت ذخیره سازی 154 میلیون لیتر فرآورده های نفتی فعالیت می كند.

8137/2093
خبر: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: صابر چهرقانی


1396/10/19
23:18:45
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: سوخت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز