تامین 91 درصد سوخت نیروگاه های برق كشور با گاز

تامین 91 درصد سوخت نیروگاه های برق كشور با گاز خبرگزاری نفت و گاز: قزوین - ایرنا- مدیرعامل شركت مادر تخصصی توانیر اظهار داشت: 91 درصد سوخت مورد نیاز نیروگاه های برق كشور با گاز و بقیه با سوخت مایع تامین می گردد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، آرش كردی روز چهارشنبه در دیدار با استاندار قزوین اضافه كرد: امیدواریم با تلاش وزارت نفت بزودی این رقم به 100 درصد افزایش یابد و شاهد حذف سوخت مایع در نیروگاه ها كه سبب تولید آلودگی می شود، باشیم.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت استمرار و پایداری خدمات صنعت برق به جامعه، اظهار داشت: مردم و بخش های تولیدی و خدماتی، برق مستمر و بدون خاموشی می خواهند ازاین رو باید رابطه و تعامل مناسبی را برای تولید ظرفیت های جدید تولید برق با سرمایه گذاران تولید نماییم.
مدیرعامل شركت توانیر در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: به علت تفاوت بین فروش برق و قیمت تمام شده تولید دچار كمبود سرمایه گذاری و مشكل در تامین زیرساخت های اساسی شبكه هستیم كه برای رفع این مساله تلاش می نماییم.
وی همینطور اظهار داشت: در 6 سال قبل بعد از هدفمندی یارانه ها، افت محسوسی به لحاظ سرمایه گذاری در صنعت برق داشته ایم چون كه درآمد حاصل از فروش برق به مردم بابت هدفمندی ها هزینه می گردد و این به معنای آن است كه درآمد ما در حال كاهش است.
كردی اظهار نمود: صنعت برق بر اساس اصول اقتصادی اداره می گردد و هر آنچه از مردم دریافت می نماییم منابع داخلی ما بشمار می رود كه برای توسعه شبكه مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه اگر فشار اساسی به صنعت برق وارد شود كشور را دچار مشكل خواهد شد، اظهار داشت: برنامه ششم توسعه ظرفیت كشورمان در تولید انرژی های تجدید پذیر را چهار هزار مگاوات تعیین كرده است كه با عنایت به محدودیت های شبكه ای، اقتصادی و قانونی نباید به هر استان بیش از سهم مورد نیاز اختصاص پیدا كند.
كردی در ادامه با اشاره به مشكل شركت كنتورسازی قزوین، اظهار داشت: این شركت در جریان خصوصی سازی و بحث های رقابتی نتوانست رشد كند وگرنه با عنایت به نیاز همیشگی مردم، كنتور سازی صنعتی در حال گردش بوده و به راحتی شكست نمی خورد.
مدیرعامل شركت توانیر اضافه كرد: با عنایت به گردش مالی صنعت كنتور و شكل گیری كنتورهای هوشمند از سال های آینده، با تعامل و برنامه ریزی صحیح می توان شركت كنتوسازی قزوین را احیا كرد.
استاندار قزوین هم در این نشست از خدمات شركت توانیر به مردم و بخش های تولیدی و خدماتی قدردانی كرد و اظهار داشت: صنعت برق نقش مهمی در رشد و توسعه كشور ایفا می كند.
عبدالمحمد زاهدی هم در ادامه خواهان تشكیل نشستی سه جانبه بین بانك پاسارگاد، شركت مادر تخصصی توانیر و شركت كنتور سازی قزوین به منظور حل این واحد دارای مشكل شد.
مدیرعامل شركت توانیر امروز سه شنبه با هدف شركت در آیین بهره برداری از 13 طرح صنعت برق قزوین به این استان سفر كرده است.
استان قزوین دارای 570 هزار و 759 مشترك برق است كه 459 هزار و 290 مشترك آن خانگی، چهار هزار و 254 مشترك صنعتی، پنج هزار و 657 مشترك كشاورزی، 64 هزار و 59 مشترك تجاری و 37 هزار و 499 مشترك هم در بخش عمومی قرار دارند.
7390*3013
خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی


1396/10/20
19:03:14
5.0 / 5
5039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز