گزارش ادعایی بلومبرگ از تعداد بازرسی های آژانس در ایران در یک سال قبل

گزارش ادعایی بلومبرگ از تعداد بازرسی های آژانس در ایران در یک سال قبل خبرگزاری نفت و گاز: شبکه بلومبرگ در گزارشی ادعا نمود، تعداد بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته ای ایران در طول یک سال قبل رکورد شکسته است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شبکه خبری بلومبرگ در گزارش خود آورده است: آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نمود که بازرسان آن در طول یک سال گذشته، بیش از یک دفعه در روز از ۲۱ مکان هسته ای اعلام شده در ایران بازرسی کرده اند که این تعداد یک رکورد به شمار می آید.
بلومبرگ در ادامه گزارش ادعایی خود اضافه کرد: برنامه هسته ای ایران در یک سال قبل با تعداد بی سابقه بازرسی های بین المللی مواجه بوده است، چونکه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی قادر بوده اند دسترسی گسترده ای به داده ها و تاسیسات هسته ای در ایران با وجود تلاش ایران برای ممانعت از این کار داشته باشند.
به گزارش بلومبرگ، برخی مذاکره کنندگان در وین تاکید می کنند که این دسترسی ها نتیجه توافق هسته ای ۲۰۱۵ است که این خود نشان میدهد در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین چه چیزی در خطر است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ابن گزارش ادعایی در حالی انتشار یافته است که تلاش ها در وین برای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ به سبب زیاده خواهی طرف آمریکایی و قصور این کشور در اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم مدتی است که متوقف شده است.
حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه ایران روز جمعه در توییتی با اشاره به سفر اخیر انریکه مورا هماهنگ کننده گفت وگوهای وین به تهران و رایزنی هایش با علی باقری مذاکره کننده ارشد ایرانی نوشت: ‏در توافق با آقای بورل، سفر آقای مورا به تهران و گفت وگوهایش با همکارم آقای باقری، فرصت مجددی بود تا بر ابتکارات برای حل موضوعات باقی مانده مذاکرات وین متمرکز شویم.
وی ادامه داد: توافق خوب و قابل اتکا دردسترس است اگر آمریکا تصمیم سیاسی خودرا گرفته و به تعهداتش پایبند باشد. تماس ها ادامه دارد.
در عین حال، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز جمعه قبل از نشست گروه ۷ درباره مذاکرات وین اظهار داشت: مذاکرات به تاخیر افتاده بود و حال از سرگرفته می شوند. چشم انداز برای حصول توافق نهایی وجود دارد.
حسین امیرعبداللهیان همین طور بتازگی در یک گفت و گو درباره مذاکرات وین اعلام نموده بود: هدف ما در این مذاکرات رسیدن به توافقی قوی و بادوام است و از جانب آمریکایی خواسته ایم واقع بین باشد، تاکید کرده ایم لغو تحریم ها در تمامی بخش ها و ارائه ضمانت های اقتصادی یکی از مهم ترین نکات در دستور کار مذاکراتی ماست.
ایشان سپس اشاره کرد: من فکر می کنم طرف آمریکایی به خوبی به خطوط قرمز ایران واقف است و ما به مذاکرات ادامه می دهیم و بمحض اینکه به نقطه توافق برسیم، نماینده ما در مذاکرات در وین آخرین مراحل توافق را انجام خواهد داد.
منبع:

1401/02/24
22:04:26
5.0 / 5
227
تگهای خبر: انرژی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز