در جمع كارآفرینان و مدیران اشتغال زای كشور

اسلامی: قدرت خلق محصول با ظرفیت طراحی و مهندسی، رمز موفقیت کارآفرینی است

اسلامی: قدرت خلق محصول با ظرفیت طراحی و مهندسی، رمز موفقیت کارآفرینی است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اسلامی اظهار داشت: وقتی جایگاه کارآفرینان و شرکتهای دانش بنیان ارتقاء پیدا کند، در کنار این مهم، اقتصاد دانش بنیان با حداقل صدمه پذیری، اشتغال پایدار را خلق خواهد نمود و جذب نخبگان کشور را به همراه می آورد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، چهاردهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان و مدیران اشتغال زای کشور عصر روز شنبه 24 اردیبهشت با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و تعدادی از مدیران و مسؤلان کشوری در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.
محمد اسلامی معاون رئیس جمهور که بعنوان سخنران در این مراسم حضور داشت، ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره، خطاب به کارآفرینان و مدیران اشتغال زای کشور اظهار داشت: یک سری از واژه های پرتکرار هستند که قدر و ارزش آنها به درستی بیان نمی گردد. همچون این واژه ها کارآفرینی است. کارآفرین در معنای واقعی کلمه فدا شونده و عاشق است، یعنی توقعی ندارد و عاشقانه خودش را در راه مهم کارآفرینی قرار می دهد.
اسلامی در مورد خصوصیت ها و اهداف کارآفرینان تصریح کرد: یک کارآفرین و مدیر اشتغالزا به دنبال منفعت شخصی نیست؛ اگر منفعت را در نظر بگیرد در این راه نمی تواند گام بردارد. کارآفرینان عزیز در مقابل همه سختی ها و ناملایمات مقاوم هستند؛ این یک اصل بنیادی است.
معاون رئیس جمهور در ادامه ضمن اشاره به چند دهه فعالیت در مسئولیت های دولتی عنوان کرد: در حوزه های مختلف بعنوان مدیر دولتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشته ام. برای پیشبرد اهداف و برنامه ها همواره تلاش بسیار زیادی داشتیم و فراز و نشیب های فراوانی را در راه دیدیم. مخصوصاً زمانی که می خواستیم در زمینه فناوری های سطح بالا(High-tech) کاری انجام بدهیم.
وی اظهار داشت: در مقطعی تصمیمی در نظام جمهوری اسلامی ایران گرفته شد و در حکمی به بنده ابلاغ گردید تا صنعت هواپیماسازی کشور را ایجاد کنم. کاری که با عنایت به امکانات محدود بسیار طاقت فرسا بود و باید تقریباً از صفر شروع می کردیم. باید طوری طراحی و سازمان دهی می کردیم که بتوانیم سه جبهه را همراه داشته باشیم. یکی از آنها باور جامعه و مردم بود، بحث دیگر جلب باور و اعتماد مسؤلان و دیگر مبحث مهم، تعریف سازوکار یارگیری برای انجام کار تیمی بود که از شایستگی های لازم برخوردار باشند. اگر بخواهیم این سه جبهه را در راه همراه خود ببینیم، لازمه آن ایجاد یک جریان است که در یک مسیر مولد و بادوام با رعایت استانداردهای بین المللی سازوکار مورد نیاز فعالیت را ایجاد نماید.
رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ایجاد یک جریان صحیح و هدفمند، در راه رسیدن به هدف، با تمرکز اصلی بر مدار نیروی انسانی متعهد و برخوردار از دانش و ظرفیت لازم، انرژی زیادی را می طلبد.
وی ادامه داد: با همان سازوکار، صنعت هواپیماسازی در راه پیشرفت و ترازی قرار گرفت که هواپیماهای مافوق صوت، تولید، عرضه و بهره برداری می شود. در صنعت هواپیماهای بدون سرنشین هم باوجود تحریم های سخت و طاقت فرسا امروز در جمع برترین های دنیا هستیم.
معاون رئیس جمهور رمز موفقیت در کارآفرینی بخصوص گستره محصولات دانش بنیان را ایجاد ظرفیت برای قدرت خلق محصول دانست و تاکیدکرد: شما لازم است بتوانید قدرت خلق محصول با ظرفیت طراحی و مهندسی داشته باشید. این چیزی است که از فقدان آن در صنایع رنج می بریم. اگر بتوانیم قدرت خلق محصول را با روش فوق محقق نماییم، همان فرصتی است که برای نیروی نخبه و دانشی ایجاد خواهیم کرد. ظرفیت طراحی و مهندسی که بتواند تکنولوژی روز را به کار بگیرد و ارتقاء محصول بادوام را توسعه بدهد. این فرآیند روز به روز مشتری وفادار را برای محصولات جذب می کند.

منبع:

1401/02/31
13:39:32
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز