معاون وزیر صمت خبر داد:

۵ میلیون یورو کاهش ارزبری با داخلی سازی محور واگن و لکوموتیو

۵ میلیون یورو کاهش ارزبری با داخلی سازی محور واگن و لکوموتیو به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تولید حدود هفت هزار محور واگن و لکوموتیو در مجتمع صنعتی اسفراین منجر به کاهش ارزبری سالیانه دست کم پنج میلیون یورویی خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) «علی نبوی» در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی اضافه کرد: این کارخانه زیرمجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران توانایی تولید سالیانه حداقل هفت هزار عدد انواع محور واگن های باری مسافری و لکوموتیو را دارد.
رییس هیات عامل ایدرو با اشاره به این که مجتمع صنعتی اسفراین تجربه صادرات محور واگن به اروپا را داراست، افزود: توانایی تحویل ماهانه دست کم ۶۰۰ عدد انواع محور واگن بصورت آهنگری شده (فورج) و ماشین کاری نهایی طبق نقشه مورد نظر مشتریان در مجتمع فولاد اسفراین وجود دارد.
همچنین در این بازدید معاون نوسازی و بهره برداری ایدرو نیز از مذاکره با شرکای تجاری بمنظور شروع راه اندازی اولین خط تولید چرخ یکپارچه (منوبلوک) قطار در کشور با ظرفیت ۲۵ هزار عدد در سال آگاهی داد.
«فرشاد مقیمی» با اعلان اینکه تولید آزمایشی چرخ یکپارچه (منوبلوک) قطار به روش آهنگری شده مطابق با استانداردهای بین المللی نشانه توانمندی متخصصان مجتمع صنعتی اسفراین است، اضافه کرد: چرخ های منوبلوک تولیدی مجتمع درحال گذراندن تست های سیر و حرکت است.
نیاز سالیانه کشور به چرخ منوبلوک قطار بمنظور تعمیر و نگهداری و برنامه های توسعه ای ناوگان ریلی دست کم ۲۵ تا ۳۰ هزار عدد برآورد می شود که با قیمت جهانی تولید هر چرخ، سالیانه بیش از ۲۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال خواهد داشت.
مجتمع صنعتی اسفراین از شرکت های تابعه ایدرو با ظرفیت تولید سالیانه ۸۰ هزار تن محصولات آهنگری شده و ۱۲۰ هزار تن شمش ریخته گری شده، بعنوان بزرگترین واحد تولیدکننده مقاطع و قطعات سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی کشور شمرده می شود.


منبع:

1401/03/07
07:48:33
5.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز