معاون سازمان صنایع كوچك مطرح كرد:

فعالیت یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی مستعد دانش بنیان در شهرکهای صنعتی کشور

فعالیت یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی مستعد دانش بنیان در شهرکهای صنعتی کشور ایرنا- معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  اظهار داشت: یکهزار و 500 واحد صنعتی مستعد دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی شناسایی شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، عزیزالله قربانی روز دوشنبه در حاشیه سفر به استان سمنان به رسانه ها اضافه کرد: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ واحد دانش بنیان در کشور وجود دارد که از این تعداد ۴۲۷۵ واحد دانش بنیان تولیدی و ۲۳۵۷ واحد دانش بنیان نوپا است.
وی بیان کرد: حدود ۹ درصد کل واحدهای دانش بنیان معادل ۵۷۱ واحد داخل شهرک ها و نواحی صنعتی و فناوری مستقر هستند.
وی اشاره کرد: واحدهای دانش بنیان مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی برمبنای دسته فناوری به ۱۱ دسته همچون انرژی های نو، مواد، قطعات و سامانه ها، داروهای پیشرفته، فناوری نانو، مواد پیشرفته، فناوری زیستی، تقسیم بندی می شوند.
قربانی تصریح کرد: ۱۸ فن بازار منطقه ای صنایع با تولی گری شهرک های صنعتی در ۱۸ استان کشور درحال راهبری است و یکهزار و ۶۳۵ نیاز فناورانه شناسایی و ۴۲۲ نیاز رفع شده است.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشاره کرد: مقرر است در قالب اعطای تسهیلات یکهزار میلیارد تومان به توسعه صنایع کوچک در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور با همکاری این سازمان و بانک ملی کمک گردد.

1401/03/09
21:30:45
5.0 / 5
182
تگهای خبر: انرژی , تولید , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز