رئیس سازمان انرژی اتمی:

25 درصد از بازرسی های هسته ای جهان تنها از ایران است

25 درصد از بازرسی های هسته ای جهان تنها از ایران است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اصفهان رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: فقط ۳ درصد از ظرفیت های هسته ای جهان در ایران واقع شده ولی بیشتر از ۲۵ درصد بازرسی های آژانس بین المللی انرژی هسته ای از ایران انجام می شود.محمد اسلامی پس از ظهر امروز(پنجشنبه، ۲۶ خرداد) در حاشیه سفر به شهرستان نطنز در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: کشورهایی که ضد ایران با ظرفیت ۳ درصد هسته ای دنیا این همه جنجال می کنند، چقدر تن به بازرسی های آژانس بین المللی انرژی هسته ای می دهند.

وی اضافه کرد: این جنجال ها و فریب ها، ادامه راه همان سیاست شکست خورده فشار حداکثری است که هیچ وقت راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: غربی ها و آژانس می دانند که بردن پرونده ایران به شورای حکام نتیجه ای ندارد و ما به صورت حقوقی پاسخ لازم را داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در ۲۰ سال قبل مذاکرات زیادی پیرامون مبحث هسته ای ایران انجام شده که سرانجام به برجام رسید ولی آنها حتی پس از این معاهده، زیر آن زدند.

اسلامی تصریح کرد: قرار شد تحریم ها لغو شود و ما هم پذیرفتیم که فعالیت هسته ای خودمان را محدود نماییم و از حقوق مسلم خودمان کوتاه آمدیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ولی طرف مقابل به تعهدات پایبند نبود و الان که صحبت بازگشت به برجام است، همان اتهامات واهی قبلی را با مدارک جعلی رژیم صهیونیستی تکرار می کنند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: وقتی دیدیم آنها به تعهدات پایبند نیستند، ما هم دوربین های اضافه در مراکز هسته ای را که برای اجرای برجام نصب شده بود، جمع آوری کردیم.

وی اضافه کرد: این به معنای آن نیست که ما همکاری خودمان را با آژانس بین المللی هسته ای قطع کرده ایم، اما دوربین های اضافی و فرا پادمانی را جمع آوری کردیم و در صورت بازگشت طرف مقابل به تعهدات برجامی، ما هم عین عبارات برجام را می پذیریم.

منبع:

1401/03/27
13:51:33
5.0 / 5
63
تگهای خبر: انرژی , تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز