واکنش صالحی به گزارش کمیسیون اصل نود

واکنش صالحی به گزارش کمیسیون اصل نود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: همه موارد ذکر شده در قانون راهبردی لغو تحریم های مجلس در هماهنگی با مراجع ذی ربط و در قالب سفارش ها و مصوبات آن مراجع عمل شده است.


علی اکبر صالحی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انتشار گزارش کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در خصوص محرز شدن استنکاف رییس جمهور سابق و معاونش از اجرای قانون راهبردی لغو تحریم ها اظهار داشت: پیش از ورود به پاسخ شما به کمیسیون موقر اصل نود عرض خسته نباشید دارم. درباب نظراتی که در این گزارش آمده است، قبلا به همه آنها بطور کتبی توسط سازمان انرژی اتمی پاسخ داده شده است.
وی اضافه کرد: از نظر منطقی اصل قانون راهبردی لغو تحریم ها، ناظر به نتیجه است یعنی باید در زمان مقرر ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد تولید می کردیم که برای مثال بجای ۱۲۰ کیلو، چند برابر این مقدار در زمان تعیین شده تولید شده است. بدین جهت تاکید دارم که همه موارد ذکر شده در قانون مذکور در هماهنگی با مراجع ذی ربط و در قالب سفارش ها و مصوبات آن مراجع عمل شده است.
صالحی اظهار داشت: در گزارش به تاریخی اشاره شده است که قبلا درباره آن از طرف آقای کمالوندی در کمیسیون اصل نود توضیح داده شده بود در خصوص اینکه درج این تاریخ اشتباه تایپی بوده است که در هر نامه ای ممکنست از این اشتباهات رخ دهد. اما متاسفانه در این گزارش به عنوان تخطی سازمان انرژی اتمی از آن نام برده شده است.
رییس پیشین سازمان انرژی اتمی اشاره کرد: پاسخ به ابهامات و سوالات نمایندگان در زمان خودش در کمیسیون اصل نود ارائه شده است. چنانچه نمایندگان محترم مجلس و نیز کمیسیون اصل نود مصلحت بدانند، می توانند پاسخ های حقوقی سازمان انرژی اتمی را برای تنویر افکار عمومی منتشر کنند یا اجازه دهند تا سازمان انرژی اتمی راسا این کار را انجام دهد، برای اینکه تمامی مستندات اقدامات سازمان موجود است.
صالحی اظهار داشت: افتخار می کنم که سازمان انرژی اتمی که از طرف برخی ادعا می شد "فاتحه اش خوانده شده است" یا "نابود شده" توانست پس از تصویب قانون راهبردی لغو تحریم های مجلس اقدامات سریع و حیرت آوری همچون راه اندازی خط تولید اورانیوم ۲۰ و ۶۰ درصد، ساخت هزار دستگاه سانتریفیوژ IR-۶ در کمتر از یک سال و یا تولید اورانیوم فلزی و غیره را به خوبی انجام دهد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام نمود که استنکاف رییس سابق سازمان انرژی اتمی و همین طور رییس جمهور سابق از انجام وظایف مصرح در قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران» برای کمیسیون اصل نود محرز شده است و موضوع برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال می شود.
منبع:

1401/03/28
10:00:47
5.0 / 5
75
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز