انتقاد باردیگر پمپئو از تلاش بایدن برای بازگشت به برجام

انتقاد باردیگر پمپئو از تلاش بایدن برای بازگشت به برجام خبرگزاری نفت و گاز: وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت وگویی با تکرار ادعاهایش مقابل ایران، باری دیگر به انتقاد از سیاست دولت جو بایدن در قبال توافق هسته ای پرداخت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از شبکه فاکس نیوز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا باری دیگر با انتقاد از سیاست دولت جو بایدن در قبال توافق هسته ای، در گفت وگویی با این شبکه اظهار داشت که بایدن با کوشش برای رسیدن به توافقی با ایران، ثباتی را که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در خاورمیانه به وجود آمده بود، بر هم زده است.
او ادعا نمود، رفتن به سراغ توافق هسته ای «احمقانه» موجب بالاتر رفتن قیمت انرژی و «بدتر شدن وضع زندگی آمریکاییان» شده است.
به ادعای پمپئو، در صورتیکه دولت بایدن امیدوار است بتواند ایران را راضی نگه دارد، امکان این وجود دارد که ایران تنگه هرمز را ببندد و این کار سبب بالاتر رفتن قیمت انرژی شود.
وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ که با در پیش گرفتن سیاست «فشار حداکثری» مقابل ایران، بطور یک جانبه از توافق هسته ای خارج شد و علاوه بر بازگردانی تحریم های پیشین، تحریم های جدیدی هم مقابل ایران اعمال کرد، در بخش دیگری از این گفت و گو ادعا نمود، کوشش های دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای همین طور ممکنست بر روابط آمریکا و دیگر کشورها در منطقه اثر بگذارد.
پمپئو در ادامه مدعی شد: وقتی در قبال اسراییل، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، طرف ایران را بگیرید، وقتی طرف بزرگ ترین حامی تروریسم جهان را بگیرید، رهبران آن ها[اسراییل، عربستان و امارات] دیگر به آمریکا اعتماد ندارند و احتمال اینکه به جو بایدن لطفی بکنند، به شدت کم است.
منبع:

1401/04/02
11:03:12
5.0 / 5
308
تگهای خبر: انرژی , تحریم , خاورمیانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز