رییس سازمان انرژی اتمی:

روند اجرای واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت از گذشته خواهد بود

روند اجرای واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت از گذشته خواهد بود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به بوشهر، از نزدیک در جریان روند اجرایی و پیشرفت ساخت واحدهای ۲و۳ نیروگاه اتمی بوشهر قرار گرفت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی همینطور از فعالیتهای عمرانی و پیشرفت عملیاتی واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.
اسلامی در جریان این بازدید اظهار نمود: برای ما خیلی مهم است تا موانع بر سر راه پیشبرد پروژه واحدهای ۲و۳ نیروگاه اتمی بوشهر را برطرف نماییم.
وی تصریح کرد: با عنایت به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری و اراده دولت سیزدهم در این حوزه و همینطور تاکیدات و پیگیری رئیس جمهور هنگام بازدید وی از این پروژه در جریان سفر استانی به بوشهر، تلاش کردیم تا با استفاده از شرایط به وجود آمده در زمینه شناسایی صدمه های موجود، مرتفع ساختن آنها و همینطور برنامه ریزی برای پیشبرد بهتر پروژه اقدام نماییم.
وی اضافه کرد: به جهت اینکه بتوانیم در قالب اهداف اصلی و عملیاتی که می تواند ما را برای دستیابی هرچه زودتر و به ثمر رساندن واحدهای ۲ و ۳ این نیروگاه کمک نماید، مطالبات خویش را مطرح کردیم و همکاران ما هم در این حوزه برنامه ریزی های لازم را انجام دادند.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: امروز شاهد انجام اقدامات متفاوت با گذشته و آنچه تا کنون انجام شده هستیم؛ بنده به پیمانکاران، مشاوران و تمام همکاران خود در این پروژه خسته نباشید و خدا قوت عرض می کنم و باید توجه داشته باشیم که از این پس باید بهره وری متفاوتی را در این پروژه به ثبت برسانیم و شاهد حرکت پیوسته تری در این نیروگاه و واحدهای مورد نظر باشیم.
وی توضیح داد: خوشبختانه حالا محدودیت های کرونایی وجود ندارد و در واقع ملاحظات جلوگیری از این بیماری کاسته شده است ازاین رو امیدوارم بتوانیم راندمان جدید مورد نظر را با ساختار و مدیریت جدیدی که در تولید و توسعه دنبال می نماییم، محقق سازیم.
اسلامی خاطرنشان کرد: در این پروژه شاهد حدود ۲۸ ماه تاخیر اجرایی هستیم چونکه شرایطی به پروژه تحمیل شده و روند اجرایی آنرا به تاخیر انداخته است و امیدوارم با عنایت به تمهیدات و تدابیری که حالا اتخاذ شده و همینطور با تأمین بودجه مورد نیاز، این پروژه بتواند از پشتوانه مالی متفاوتی برخوردار شود تا شاهد اهداف مورد نظر این پروژه به صورت عملی و در آینده نزدیک باشیم.
وی افزود: با یاری حق تعالی و با همکاری و تلاش همکاران فعال در این پروژه شاهد وقوع اتفاقات خوب خواهیم بود و بنده و همکاران در رابطه با امر نظارت هم با بازدیدهای پیوسته و دقیق نباید اجازه دهیم اوضاع و احوال گذشته در این پروژه باردیگر تکرار شود.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: امیدوارم در ماه های آتی شاهد روندی در رابطه با اصول مهندسی و حساب شده باشیم و اجرای پروژه به معنای واقعی و بر مبنای زمان بندی تعیین شده، پیش رود.
وی درباره میزان پیشرفت اجرایی این پروژه توضیح داد: باوجود تلاشهای انجام شده و نسبت به برنامه ریزی صورت گرفته، شاهد عقب ماندگی اجرایی ۲۴درصدی این پروژه از نظر وزنی هستیم چونکه باید حدود ۳۲درصد پیشرفت می کردیم که حالا شاهد کمتر از ۱۰درصد پیشرفت هستیم؛ هرچند جبران این وضعیت دشوار می باشد اما باید تلاش نماییم که این شرایط تدوام نیابد و تاخیر بیشتری بر این پروژه تحمیل نشود.
اسلامی بیان نمود: تداوم نیافتن تاخیر بیشتر در اصل موضوعی است که نسبت به آن تاکید کرده ایم و امیدواریم با توکل به خداوند و اراده و همت غیرتمندانه همکاران خود و مجریان طرف، این مهم محقق شود.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در این بازدید بر آغاز عملیات بهسازی خاک(به روش DSM) مجموعه ساختمان های دیزل ژنراتور، آرماتوربندی دیوارهای ساختمان راکتور واحد ۲، عملیات سپرکوبی دو ناحیه از سایت و عملیات خاک برداری و خاک ریزی نواحی ۵ و ۶ سایت به منظور جایگزینی لایه Cap rock در واحدهای در دست راه اندازی ۲ و ۳ این پروژه ملی نظارت خواهد نمود و ضمن بازدید از بخش های مختلف واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر، با مدیران و کارکنان این مجتمع صنعتی به دیدار و گفت و گو می پردازد.1401/04/06
12:27:25
5.0 / 5
143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز