واحدهای صنعتی و تولیدی غیر برخوردار به شبكه گاز متصل می شوند

واحدهای صنعتی و تولیدی غیر برخوردار به شبكه گاز متصل می شوند خبرگزاری نفت و گاز: ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از اجرای طرح گاز رسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی غیر برخوردار كشور اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، حیدر نعمتی روز شنبه در نشست بررسی وضعیت گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان اظهار نمود: هدف از اجرای این طرح گاز رسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی غیر برخوردار به جز صنایع عمده است كه در سه سال قبل فرآورده نفتی و سوخت مایع بهره برده اند.
وی ادامه داد: گازرسانی به واحدهای صنعتی و احداث خط لوله اختصاصی به محل واحدها با مبلغ برابر یا كمتر از 2400 میلیون ریال (معادل 6 میلیون ریال به ازای هر متر مكعب با فرض ظرفیت 499 متر مكعبی بوده و در صورتیكه هزینه بیش از این باشد، مابه التفاوت آن بر عهده متقاضی است.
سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام اظهار داشت: لیست واحدهای تولیدی كه با استفاده از شركت نفت به وزارتخانه اعلام می گردد باید به دستگاه های تخصصی به منظور پیگیری با استفاده از وزارتخانه های مرتبط اعلام شود.
نعمتی تصریح كرد: این طرح در جهت حمایت دولت از واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور كاهش هزینه های آنها، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره وری واحدها اجرا می گردد.
نعمتی از شركت گاز خواست كه لیست واحدهای نهایی تایید شده را به دستگاه های تخصصی برای اعلام به مجریان و پیگیری برای اجرا اعلام نماید.
وی ابراز امیدواری كرد كه با حمایت دولت از واحدهای تولیدی و صنعتی استان بتوان با گازرسانی به آنها در كاهش هزینه های این واحدها اقدام اساسی به عمل آید.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، 523 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 265 هزار میلیون ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد كه 183 واحد آن معادل 33 درصد نیمه فعال و یا تعطیل می باشد.
تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل و نیمه فعال استان ایلام به ترتیب 144و 43 واحد است كه برای اجرا و بهره برداری آنها با ظرفیت اشتغال چهار هزار و 516 نفر در مجموع 23 هزار میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.
30 واحد نیمه فعال و 86 واحد تعطیل ایلام با سرمایه گذاری هزار و 302 میلیارد ریال قابل احیا، فعال سازی دوباره و برگشت به چرخه كار و تولید است.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی ** انتشار دهنده: حسن كهزادیان
7177/6119


1396/10/23
23:03:06
5.0 / 5
4988
تگهای خبر: تولید , سرمایه گذاری , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز