عباسی:

متن مذاکرات در اختیار نمایندگان قرار گیرد

متن مذاکرات در اختیار نمایندگان قرار گیرد خبرگزاری نفت و گاز: رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی کشور، تصریح کرد: طرف های غربی حاضر نیستند که به تعهدات برجامی خود عمل کنند اما انتظار دارند ما فعالیتهای هسته ای خویش را به پیش از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها کاهش داده و حتی مواردی را بپذیریم که در برجام نبوده است.


فریدون عباسی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به روند مذاکرات هسته ای، بیان نمود: ما شاهدیم که طرف غربی در یک موضعی ایستاده و حاضر نیست چیزی را پذیرفته و به تعهدات خود در برجام عمل کند ولی انتظار دارد هر آنچه که آنها می گویند را ما بپذیریم.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اظهار نمود: مشکل ما با طرف مقابل این است که آنها به تعهداتی که در برجام داده بودند نمی خواهند عمل کنند اما انتظار دارند که ما به شرایط پیش از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها باز گردیم و تازه موارد دیگری که در برجام نبوده است را بپذیریم. این بطور قطع مورد پذیرش ملت ما نیست.
رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: حالا عملا مذاکره ای صورت نمی گیرد و مطلب جدیدی بر روی میز نیست. از طرفی ما هم بعنوان نماینده مجلس دسترسی به متن مذاکرات نداریم. بنده تقاضا می کنم که متن مذاکرات در اختیار ما قرار گیرد. بنده به دیدگاه های آقای باقری کنی آشنا هستم و علاقه دارم بدانم که اقای باقری در مذاکرات چه می گوید و طرف مقابل هم چه پاسخی می دهد. متن مکتوب باید در اختیار ما باشد تا بتوانیم بخوانیم و تحلیل و بررسی نماییم.
عباسی تصریح کرد: تابحال متن مکتوبی در اختیار ما قرار نگرفته است تا ببینیم اگر دو ساعت مذاکرات صورت گرفته، نتیجه آن چه بوده است. امروز تحلیل ها و حرف ها بر اساس اطلاعات خود افراد یا مطالبی که از جانب رسانه های خارجی عرضه شده و گاها اشتباه هم می باشد، است.
منبع:

1401/04/23
13:40:52
5.0 / 5
138
تگهای خبر: انرژی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز