اسلامی:

تحریم های سنگین، راه پیشرفت ما را پرسرعت تر کرده است

تحریم های سنگین، راه پیشرفت ما را پرسرعت تر کرده است خبرگزاری نفت و گاز: رییس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: پژوهشگران و دانشمندان جوان ایرانی توانسته اند علوم را بصورت درون زا در جهان گسترش دهند که این امر سبب اعتبار جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف علمی شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در نشست مشترک مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه و سازمان انرژی اتمی که با حضور اساتید و نخبگان دانشگاه های عراق در سالن همایش های این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین هدفی که در انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دنبال می شود، رسیدن به سیادت علمی است.
وی تصریح کرد: ما هر روز باید به خودمان یادآوری نماییم که ایرانی ها و مسلمانان پیشگام حرکت موثر علمی در قرون گذشته بودند.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: استکبار و نظام سلطه با اعمال سیاست و تفرقه اندازی، حاکم کردن حاکمان سلطه پذیر، شکوفایی کشورها را مهار کردند و این مورد را کنترل کردند و اجازه ندادند پیشرفت کشورها در همان مسیری که بوده توسعه یابد و خودباختگی را به جای خودباوری القا کردند.
وی خاطرنشان کرد: مقاومت و ایستادگی، توکل بر خدا، امیدواری مستمر به نصرت الهی و تلاش در همه زمینه ها سبب شده تا جمهوری اسلامی ایران بتواند علوم را به صورت درون زا توسط دانشمندان جوان کشور گسترش دهد و این امر باعث اعتبار ایران در جهان شده است.
اسلامی در ادامه اظهار داشت: انتخاب و حرکت درست در جهت فرامین الهی و تلاش گسترده ای که مردم انجام دادند همه توطئه ها ضد جمهوری اسلامی ایران را باطل کرد و هیچ گونه اتهاماتی را که به ما نسبت می دهند محقق نشده است و تا امروز هیچگاه نتوانستند نتیجه بگیرند و نمونه بارز آن انرژی هسته ای و دستاوردهای آن در این حوزه می باشد که ما امروز در این عرصه شاهد شکوفایی دانشمندان در حوزه های مختلف انرژی هسته ای هستیم.
وی تصریح کرد: تمامی توطئه ها و تفاوت ها و بهانه ها و تحریم های سنگینی را که ضد ایران انجام دادند هیچ فایده ای نداشته و ما راه پیشرفت را پرسرعت تر در این سال ها طی کرده ایم.
رئیس سازمان انرژی اتمی همینطور اظهار داشت: دشمنان می خواهند کشور ما از فناوری پیشرفته برخوردار نباشد و جمهوری اسلامی ایران از دستورات آنها پیروی نمی کند.
بنا بر گزارش خبرگزاری صداوسیما، اولین نشست مشترک علمی میان سازمان انرژی اتمی ایران و مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها با حضور محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، سید پژمان شیرمردی معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها، تعدادی از اساتید و نخبگان دانشگاه های عراق و برخی از مدیران صنعت هسته ای کشور در سالن خوارزمی این سازمان برگزار شد.1401/04/27
19:11:57
5.0 / 5
123
تگهای خبر: انرژی , تحریم , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز