رئیس ستاد اقامه نماز كشور:

دستاوردهای هسته ای مصداق عمل صالح است

دستاوردهای هسته ای مصداق عمل صالح است خبرگزاری نفت و گاز: دومین نشست از مجموعه جلسات یکپارچه مدیران صنعت هسته ای کشور با حضور محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور، تعدادی از مدیران ارشد صنعت هسته ای و مسئولان ستاد اقامه نماز سازمان انرژی اتمی اجرا شد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این نشست خطاب به مدیران صنعت هسته ای کشور اظهار داشت: برای معرفی ضرورت انرژی هسته ای برای کودکان و نوجوانان نیازمند استفاده از دانش و ادبیات روز این قشر هستیم. باید برای کودکان و نوجوانان معرفی شود که انرژی هسته ای که مدیران ارشد برای تولید آن درحال تلاش هستند، چیست و از چه جایگاهی برخوردار می باشد.

عصبانیت دشمنان از دستاوردهای هسته ای مصداق عمل صالح است

وی اظهار داشت: برمبنای آیات قرآن کریم در سه مورد نسبت به عمل صالح تاکید شده است، یکی از این موارد این است که عمل صالح، کاری است که دشمنان را عصبانی کند که خوشبختانه در اقدامات سازمان انرژی اتمی این اتفاق رخ داده و تلاش دانشمندان هسته ای دشمنان را عصبی کرده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر ضرورت اقامه نماز اظهار داشت: بدو تولد یک کودک با اذان و نماز شروع می شود و انسان نیز بعد از مرگ با اقامه نماز رهسپار دیار دیگر می شود و باید توجه داشت در قرآن کریم در کنار نماز به رسیدگی به فقرا، زکات، معاد، توحید، انبیاء و... تاکید شده است؛ هستی را خداوند برای بشر آفریده و بشر نیز برای عبادت آفریده شده است. نماز دارای خاصیت به یادآوردن خداوند برای افراد است و یاد خدا سبب می شود تا دل ها آرام گیرد. اگر مخترعان و دانشمندان با یاد خداوند کار انجام دهند، حتم بدانید اوضاع دنیا خوب خواهد شد اما در کشورهایی که دارای پیشرفت های فراوان هستند مشاهده می شود چون یاد خداوند کمتر مورد توجه قرارگرفته، آمار جرم و جنایت بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بیان نمود: علم سبب روشنایی می شود و دین به علم و پیشرفت ناشی از آن جهت می بخشد، برمبنای آموزه های دینی فارغ التحصیلی از علم و دانش نداریم و در راه کسب علم همیشه باید کوشش کرد برای اینکه تعداد مواردی که نسبت به آنها اطلاعاتی نداریم نسبت به دانسته های ما، بسیار بیشتر است.

وی تاکید کرد: مهم ترین مشکل ما این است که خیلی از دانش آموختگان ما فاقد مهارت هستند، هنر اصلی این است که رابطه با خداوند را در نسل خود گسترش داده و در حوزه درست نمازخواندن تلاش نماییم و برای دعوت کودکان و نوجوانان به خواندن نماز، بهتر آنست که نعمت های خداوند را برای آنها بازگو نماییم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشوربا اشاره به وجود برخی کاستی ها و مشکلات در نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: برخی اشکالات در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و نباید این موارد را توجیه نماییم و نباید اجازه دهیم مردم از مشارکت در انجام برخی امور مانند مشارکت در نماز جماعت و جمعه دست بردارند.

قرائتی تصریح کرد: باید توجه داشت که کارهای علمی و هسته ای، عمل صالح محسوب شده و موجبات عصبانی شدن دشمنان را فراهم می سازد اما در کنار انجام عمل صالح باید به مسئله اقامه نماز نیز توجه جدی شود.

وی اضافه کرد: روزی که جمهوری اسلامی تشکیل شد، کشورهای غربی و شرقی مقابل این نظام بودند و خوشبختانه باوجود تمام مشکلات و کارشکنی ها، جمهوری اسلامی همچنان باقی مانده است اما باید نسبت به تقویت مدیران توجه جدی صورت گیرد.

تقدیر و تشکر از حجت الاسلام سید جعفر هاشمی

در ادامه این مراسم از زحمات حجت الاسلام سید جعفر هاشمی در ستاد اقامه نماز سازمان انرژی اتمی ایران تقدیر و تشکر شد.

حجت الاسلام سید جعفر هاشمی در این مراسم بیان نمود: از همکاران این سازمان که در این سال ها بنده را همراهی کردند، تقدیر و تشکر می کنم و امیدوار هستم که مهندس اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و همین طور سایر مدیران و همکاران و همین طور مسئولان ستاد اقامه نماز، سالیان طولانی توفیق خدمتگزاری به جمهوری اسلامی ایران و این سازمان را داشته باشند.
1401/04/29
21:44:45
5.0 / 5
114
تگهای خبر: انرژی , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز