اسلامی:

طرح های توسعه خنداب را شروع خواهیم کرد

طرح های توسعه خنداب را شروع خواهیم کرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: وجود مجتمع آب سنگین و رآکتور خنداب سبب ایجاد ظرفیت بزرگ علمی، صنعتی و پژوهشی و همین طور سبب ارتقای سطح دانش و فناوری کشور شده و این مرکز به سهم خود برای جذب نخبگان محلی و منطقه ای موثر بوده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به شهرستان خنداب اظهار نمود: هدف نخست از سفر به خنداب، ابلاغ پیام و سلام آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس جمهور محترم به مردم منطقه است؛ برای اینکه برمبنای برنامه ریزی سفرهای استانی، مقرر است تا یکی از مسئولان ارشد هیات دولت نیز در شهرستان ها حضور یابند.
وی با اشاره به دیدار مقامات دولتی با مردم در سفرهای استانی اضافه کرد: اعضای هیئت دولت در جریان سفرهای استانی به بررسی وضعیت شهرستان ها و پروژه ها و طرح های مورد نظر می پردازند، همین طور در این سفرها ملاقات مردمی، دیدار با خانواده معزز شهدا و تشکیل جلسه شورای اداری با حضور مسئولان شهرستان و فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار می گردد و با بیان مسائل در جریان مشکلات قرار می گیرند.
وی اشاره کرد: در جریان بازدیدها و مذاکرات و گفت وگوها، نسبت به وضعیت شهرستان ها، گزارش هایی تهیه می شود که تمامی این موارد به اطلاع رئیس جمهور می رسد.
اسلامی توضیح داد: مطابق دستورات و مصوبات رئیس جمهور در آخرین جلسه هیات دولت، قرار شد تا با نمایندگانی از دولت که به شهرستان ها سفر کرده اند، جلسه ای اجرا شود و مسئولان به طرح موارد و مشکلات بپردازند.
معاون رییس جمهور اشاره کرد: خوشبختانه با وجود مردم مستعد و سختکوش خنداب، این شهر دارای ظرفیت خوب و مناسبی است بطوریکه این شهرستان دارای سابقه تاریخی و همین طور پتانسیل خوبی در حوزه باغداری و کشاورزی است و باتوجه به این موارد لازم است تا صنایع جانبی برای خنداب ایجاد شود تا زنجیره ارزش برای مردم و منطقه ایجاد کرده و اشتغال مولد را بوجود آورد تا سبب جذب نیروهای تحصیلک رده شود.
وی اظهار داشت: وجود مجتمع آب سنگین و رآکتور خنداب در این شهرستان سبب ایجاد ظرفیت بزرگ علمی، صنعتی و پژوهشی و همین طور سبب ارتقای سطح دانش و فناوری کشور شده و این مرکز به سهم خود برای جذب نخبگان محلی و منطقه ای موثر بوده است.
اسلامی اشاره کرد: نکته قابل توجه این است که بتوانیم مسئولیت های اجتماعی و برنامه های دولت و اراده مردم و همین طور برنامه های مردمی را که فعالان اقتصادی و اجتماعی در شهرستان خنداب دارند، را هم راستا و همسو نماییم تا منابع بصورت اثرگذار جذب شود و در نهایت اثرات مشخص آن بر روی زندگی مردم مشهود شود و هموطنان این موارد را بصورت ملموس در زندگی خود حس کنند.
معاون رییس جمهور اظهار داشت: خوشبختانه مسئولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعی در اقدامی تعاملی توانسته اند این کار را انجام دهند و همین طور در آینده می توانند نسبت به بهبود کیفی شهرستان موثر باشند.
وی اشاره کرد: با این اهداف و با چنین پیشینه ای در خدمت مردم هستیم و امیدواریم که بازدیدهایی که در شهرستان انجام شده و می شود، در امتداد تحقق این اهداف و برنامه ها و سیاستگذاری ها گام برداریم تا مردم نیز بتوانند بعد از این سفر و به تدریج از نتایج آن بهره مند شوند.
رئیس سازمان انرژی اتمی درباب برنامه سازمان برای تولید برق هسته ای و توسعه نیروگاه های اتمی اظهار نمود: موضوع مهم، برق هسته ای است که برمبنای اراده ای که در کشور وجود دارد و همین طور به لطف الهی و آنچه در قانون بودجه پیش بینی شده؛ راه اندازی ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در سطح کشور برنامه ریزی شده است که این پروژه حالا در دست اقدام قرار دارد و به سمت تولید آن در حرکت هستیم؛ بطوریکه در وضعیت فعلی یک نیروگاه هزار مگاواتی فعال در بوشهر داریم که به عنوان انرژی پاک و بدون آلایندگی و همین طور برق پایدار در طول شبانه روز و بصورت ثابت به شبکه تزریق می شود که برق هسته ای تولیدی در تنظیم بار شبکه بسیار موثر بوده است.
وی افزود: از چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، برنامه های اجرای پروژه واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر شتاب گرفته است.
اسلامی اشاره کرد: با تاکیدات رئیس جمهور، این پروژه وضعیت متفاوتی یافته و امیدواریم بتوانیم سرفصل های دیگر در همه جبهه هایی که متصور است را فعال نماییم و در نظر داریم تا واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر از این پس پیشرفت بیشتری را ثبت کنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی در آخر سخنانش اظهار داشت: برنامه دیگری که در دست اجرا داریم، پروژه توسعه خنداب است که طرح های توسعه خنداب را شروع خواهیم کرد و هم تکمیل طرح های نیمه تمام در دستور کار قرار می گیرد که حالا با وضعیت مطلوبی در دست اقدام و پیگیری قرار گرفته و دنبال می شوند.
منبع:

1401/05/02
23:15:40
5.0 / 5
80
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز