جان كربی مدعی شد:

توافق روی میز قرار دارد

توافق روی میز قرار دارد یک مقام ارشد کاخ سفید مدعی شد: مذاکرات برای حصول یک توافق جدید با ایران حدودا کامل شده است اما این، مسئولیت ایران است که توافق را بپذیرد یا نه!


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری همچون سایر مقامات آمریکایی کوشش کرد توپ را به زمین ایران بیندازد و تهران را مسئول به نتیجه نرسیدن مذاکرات احیای برجام بداند.
بنابر گزارش پایگاه خبری –تحلیلی آکسیوس، جان کربی با تاکید بر ادعاهای نخ نما و واهی واشنگتن درباره ماهیت برنامه هسته ای کشورمان اظهار داشت: ما همچنان متعهد هستیم که اطمینان یابیم ایران هیچگاه به ظرفیت تولید سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند.
کربی همینطور اظهار داشت: رئیس جمهور بایدن هم کماکان اعتقاد دارد که دیپلماسی بهترین راه پیش رو برای رسیدن به این نتیجه است
ایشان در ادامه مدعی شد: مذاکرات (احیای برجام) حدودا کامل شده است و توافق روی میز قرار دارد اما این، بستگی به ایران دارد که بخواهند توافق را بپذیرند یا نه.
هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی آمریکا ضمن اشاره به توانمندی موشک های بالستیک ایران ادعا کرد که این موشک ها تهدید هستند و ایالات متحده همچنان اطمینان خواهد یافت که توانایی دفاع از خود و متحدانش در مقابل سایر رفتارهای تهدیدآمیز ایران را دارد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مقامات آمریکایی در طول چندین ماه مذاکره غیرمستقیم میان تهران و واشنگتن برای رفع تحریم ها و بازگشت آمریکا به برجام همواره کوشیده اند با فرافکنی مسئولیت حصول توافق را متوجه ایران بدانند و مدعی اند که توافق آماده بوده و روی میز قرار دارد.
حسین امیرعبدللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: هیچ تردیدی در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد. اگر آمریکا با واقع بینی در راه دستیابی به چاره و حصول توافق گام بردارد، توافق خوب قابل دسترس همه طرف ها خواهد بود.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از آغاز مذاکرات تابحال همواره حسن نیت و اراده جدی خویش را برای رسیدن به توافق نشان داده است. اما آمریکا همواره اظهار می دارد که خواستار توافق است، پس باید در متن توافق و در عمل این رویکرد مشاهده شود.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در این گفتگو عنوان کرد: طرف ایرانی تابحال اراده مثبت و جدی در روند مذاکرات از خود نشان داده و الان زمان آن است که مذاکرات به نتیجه مطلوب برسد.1401/05/08
13:08:35
5.0 / 5
58
تگهای خبر: تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز