حمایت تمام قد وزارت صنعت از صنعت دارو

حمایت تمام قد وزارت صنعت از صنعت دارو به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بیش از 70 درصد از مواد اولیه دارویی در کشور تولید می شود و همین میزان خودکفایی کمک بسیار بهادار ای به صنعت داروسازی ایران کرده است و این وزارتخانه از صنعت دارو تمام قد حمایت می کند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه شورای سیاستگذاری چهارمین نمایشگاه بین المللی فارمکس ۲۰۲۲ با حضور نخبگان داروسازی کشور در امتداد اثربخش تر نمودن این رویداد مهم کشور در وزارت صنعت معدن و تجارت انجام شد.
در این جلسه علیرضا شه پرست مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صمت عنوان کرد: وزارت صمت اعتقاد دارد صنعت داروسازی در ایران صنعت راهبردی و حیاتیست و به ویژه تولید مواد اولیه دارویی مزیت رقابتی در قیاس با صنایع دیگر دارد.
وی اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد از مواد اولیه دارویی در کشور تولید میشود و همین میزان خودکفایی کمک بسیار بهادار ای به صنعت داروسازی ایران کرده است و سبب شده است مردم در مورد تامین داروهای خود با وجود تحریم ها و شرایط نا مساعد اقتصادی گرفتار زحمت نشوند و ما تمام قد از صنعت دارو حمایت می نماییم تا این مرز خودکفایی یک درصد هم کم نشود. امیدوار هستم این روند همچنان ادامه داشته باشد و ما شاهد پیشرفتها و موفقیتهای بیشتری در تولید مواد اولیه دارویی در کشور باشیم.
در ادامه مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صنعت به رویداد بین المللی فارمکس اشاره نمود و اظهار داشت: این نمایشگاه می تواند موجب هم افزایی صنایع فعال در صنعت داروسازی ایران شود و بیش از این که فقط یک گردهمایی صرف میان فعالان صنعت باشد، فرصتی برای بازگشایی مسیرهای صادراتی خواهد بود. ما باید نگاه صادراتی را در این صنعت فعال نماییم و حضور در بازارهای بین المللی را جزو اهداف خود قرار دهیم. هر چند تحریم های اقتصادی در سال های اخیر موجب ایجاد موانع بسیار زیادی در راه توسعه صادرات شده است اما اگر نگاه ما و تمام تلاش ها و حمایت ها در این جهت باشد، مسلما می توانیم قسمتی از موانع را مرتفع نماییم.
به گفته شه پرست کارگاه های آموزشی نقش موثری در افزایش توانمندی های صنعتگران و دانشجویان و پژوهشگران خواهد داشت و باتوجه به موضوع کارگاه ها این خوشبینی وجود دارد که متناسب با نیازهای صنعت این رویدادهای آموزشی برگزار شده اند و تمامی سلایق و جوانب این حوزه را پوشش می دهد.
وی این نکته را اشاره کرد که نباید به نمایشگاه فارمکس فقط به عنوان فرصتی برای ارائه توانمندی های نگاه کرد بلکه بایستی تمامی برنامه ریزی ها برای اجرای هر چه بهتر این رویداد دارویی در جهت جریان سازی در صنعت باشد، این رویدا در حقیقت CPHI غرب آسیاست.
مدیرکل صنایع غذا و داروی وزارت صنعت تصریح کرد: ما در وزارت صمت هر چه در توان داریم برای حمایت و رفع موانع تولید مواد اولیه دارویی در داخل کشور انجام می دهیم و امیدواریم تمامی مدیران و دانشمندان این حوزه با توان هرچه بیشتر به مسیر خود ادامه دهند.


منبع:

1401/05/15
10:05:18
5.0 / 5
15
تگهای خبر: آموزش , تجارت , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز