افزایش واردات نفت كره جنوبی از ایران

افزایش واردات نفت كره جنوبی از ایران به گزارش خبرگزاری نفت و گاز واردات نفت خام ایران از جانب كره جنوبی در دسامبر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ به میزان ۳۰. ۶ درصد كاهش پیدا كرد اما میزان واردات این كشور از ایران در كل سال میلادی گذشته، ۲۹. ۱ درصد افزایش داشت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آمار گمركی كره جنوبی كه پنجمین واردكننده بزرگ نفت خام در جهان است، نشان داد این كشور در دسامبر ۱. ۰۸ میلیون تن یا معادل ۲۵۵ هزار و ۸۱ بشكه در روز نفت ایران را وارد كرده كه در مقایسه با ۱. ۵۵ میلیون تن در سامبر سال ۲۰۱۶، به میزان ۳۰. ۶ درصد كاهش داشته است.

خریداران آسیایی بزرگ همچون كره جنوبی خرید نفت ایران را از زمان لغو تحریم های هسته ای افزایش داده اند. كره جنوبی عموما میعانات از ایران خریداری می كند، اما آمار واردات این كشور به صورت كلی منتشر می گردد.

با وجود تلاش ایران برای افزایش صادرات، فروش میعانات این كشور به علت مشكلات فنی در میدان نفتی پارس جنوبی با كاهش روبه رو شده است.

منابع كشتیرانی و نفتی ایران اوایل ماه میلادی جاری اعلام نمودند كه تولید نفت ایران كه سومین تولیدكننده بزرگ عضو اوپك به حساب می آید، حدود ۳. ۸ میلیون بشكه در روز مانده است.

میزان واردات نفت كره جنوبی از ایران در سال میلادی گذشته ۲۹. ۱ درصد رشد كرد و به ۱۸. ۰۷ میلیون تن یا ۳۶۲ هزار و ۸۸۴ بشكه در روز در مقایسه با ۱۴ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ رسید.

كره جنوبی در مجموع ۱۳. ۲۵ میلیون تن یا معادل ۳. ۱۳ میلیون بشكه در روز نفت خام در دسامبر وارد كرد كه در مقایسه با ۱۳. ۲۴ میلیون تن در مدت مشابه سال قبل ۰. ۱ درصد افزایش داشت.

میزان واردات نفت خام كره جنوبی از عربستان سعودی ماه گذشته ۰. ۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ كاهش پیدا كرد و به چهار میلیون تن یا معادل ۹۴۶ هزار و ۶۱۵ بشكه در روز رسید. مجموع واردات كره جنوبی از این كشور در كل سال ۲۰۱۷ به میزان ۱. ۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ كاهش پیدا كرد و به ۴۳. ۰۶ میلیون تن رسید.

واردات نفت كره جنوبی در كل سال ۲۰۱۷ به میزان ۳. ۳ درصد رشد كرد و به ۱۴۸. ۶۸ میلیون تن یا ۲. ۹۹ میلیون بشكه در روز در مقایسه با ۱۳۰. ۷۱ میلیون تن در سال پیش از آن رسید.

آمار نهایی برای واردات نفت كره جنوبی در دسامبر از جانب شركت ملی نفت كره منتشر خواهد شد. 

1396/10/25
15:00:32
5.0 / 5
5368
تگهای خبر: تولید , نفت , نفت خام , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز