وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر خبرگزاری نفت و گاز: هم اكنون ۳۰۳۷ سیستم قابل حمل خورشیدی برای تامین برق عشایر در اختیار آن ها قرار گرفته كه طبق وعده های وزیر نیرو قرار شده در ماه های آتی حدود ۸۲۰۰ سیستم دیگر هم در اختیارشان قرار گیرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بعد از دو سال ارزیابی در مورد برق رسانی به عشایر، برآورد شد كه حدود ۳۴ هزار خانوار عشایری بی برق هستند؛ بنابراین قرار شد وزارت نیرو برای آن ها نیروگاه های سبك ۳۰۰ واحد ساعتی با قابلیت حمل طراحی كند. در ابتدا این طرح به صورت پایلوت برای ۵۰ دسته عشایر در چهارمحال و بختیاری اجرا شد و نهایتا تا چند ماه دیگر می توان گفت ۱۱۲۳۷ سیستم قابل حمل خورشیدی برای تامین برق عشایر در اختیار آن ها قرار گرفته است.

در همین راستا رضا اردكانیان - وزیر نیرو - اظهار داشت: وزارت نیرو در شاخه برق و انرژی های تجدیدپذیر همكاری نزدیك با بخش های غیردولتی دارد و این امر سبب شده این بخش ها هم با علاقه در حال همكاری باشند.

وی اولویت وزارت نیرو را استفاده از ظرفیت های ساخت داخل عنوان و اظهار كرده كه نیازمند منابع ریالی جهت توسعه انرژی های نو در كشور هستیم و خوشبختانه مكانیزم این سرمایه ها هم در لایحه بودجه با اختصاص ۶۰ ریال به ازای هر كیلووات ساعت مصرف پیش بینی شده كه اگر تخصیص یابد می تواند بسیار راهگشا باشد.

به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در سال ۱۳۹۲ میزان انرژی های نو نصب شده در كشور برابر با ۱۷۳ مگاوات بوده كه این رقم هم اكنون به ۶۰۰ مگاوات رسیده و مقرر است تا آخر دولت دوازدهم این رقم به ۵۰۰۰ مگاوات برسد.
1396/11/02
13:47:20
5.0 / 5
4968
تگهای خبر: انرژی , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز