وزیر صمت:

دنبال تصدی گری نیستیم

دنبال تصدی گری نیستیم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، ­وزیر صمت با تکیه بر این که دنبال تصدی گری نیستیم، اظهار داشت: باید در همه دستگاه ها و سازمان های تابعه به دنبال سیاستگذاری باشیم و مسیر را برای فعالیت بهتر و بیشتر بخش خصوصی و مردم هموار نماییم.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از مهر، علی آبادی در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ای درو) ضمن اشاره به انتظارات سه گانه مقام معظم رهبری، قانون و افکار عمومی از مجموعه دستگاههای فعال در حوزه صنعت اظهار داشت: همه باید با عنایت به شعار سال بر محوریت تولید تمرکز نماییم، چونکه با رشد تولید میتوان تورم را هم مهار کرد.
وی رعایت قانون را الزامی خواند و در مورد انتظارات مردم تصریح کرد: صدای مردم و مشتریان باید شنیده شود و ارزیابی های دوره ای در این خصوص باید صورت گیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، حرفه ای بودن، بین المللی شدن و همکاری با برندهای معتبر جهانی را از ضروریات تولید صادرات محور عنوان نمود و اضافه کرد: در تولید اصل بر صادرات است و در این راه باید مقدمات و بستر لازم را فراهم نماییم.
علی آبادی با اشاره به اینکه وقتی صحبت از صادرات می نماییم، منظورمان خام فروشی نیست، بلکه صادرات محصولات دانش پایه است، خاطرنشان کرد: ای درو باید به سمت انقلاب صنعتی ۴ و ۵ حرکت نماید و گلوگاه های فن آوری را شناسایی و در این عرصه ها سرمایه گذاری کند.
وی اظهار امیدواری کرد با حرکت در راه درست، ای درو را بتوان به یک مجموعه دانش بنیان و ثروت ساز تبدیل کرد و همینطور رعایت اصول اخلاقی در کارها را ضروری توصیف و بر شفافیت، پاک دستی و مقابله با فساد و رانت تاکید نمود.
مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال ۱۴۰۱ با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صمت، رئیس هیأت عامل ای درو و اعضای مجمع (نمایندگان وزارت خانه های صمت، نیرو، دفاع، اقتصاد، تعاون و سازمان برنامه و بودجه) همینطور نمایندگان سازمان حسابرسی در وزارت صمت برگزار گردید.


منبع:

1402/06/02
21:45:27
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز