رشد مهارناپذیر قیمت نفت در بازار جهانی

رشد مهارناپذیر قیمت نفت در بازار جهانی خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر رشد اقتصادی مطلوب و همینطور ادامه محدودیت عرضه از جانب تولیدكنندگان جهانی به رهبری اوپك و روسیه افزایش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات برنت با ۳۸ سنت یا ۰. ۵۵ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز دوشنبه به ۶۹. ۴۱ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۴۲ سنت یا ۰. ۷ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز گذشته، ۶۳. ۹۹ دلار در هر بشكه معامله شد. قیمت نفت خام آمریكا هفته گذشته به ۶۴. ۸۹ دلار در هر بشكه صعود كرده بود كه بالاترین قیمت در سه سال قبل بود.

به گفته معامله گران، بازارهای نفت از رشد اقتصادی مطلوب به خوبی پشتیبانی شده اند. صندوق بین المللی پول روز دوشنبه نرخ رشد اقتصادی جهانی برای سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را ۳. ۹ درصد پیش بینی نمود كه به میزان ۰. ۲ درصد نسبت به گزارش اكتبر این نهاد جهانی افزایش داشت.

بانك فرانسوی "بی ان پی پاریبا" در یادداشتی اعلام نمود دورنمای اقتصادی مثبت و هوای سردتر فصلی، به رشد قوی تقاضا برای نفت منجر شده و تداوم كاهش ذخایر نفت به متوسط پنج ساله كه سطح هدف گذاری شده از جانب اوپك است را تسهیل می كند. این رشد كه به معنای مصرف بیشتر است در زمانی روی داده كه محدودیت عرضه از جانب اوپك و روسیه در جریان است.

توافق كاهش تولید میان كشورهای عضو و غیرعضو اوپك در ژانویه سال میلادی گذشته شروع شده و مقرر است تا آخر سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا كند.

اما از جانب دیگر نشانه هایی از احتمال تصحیح قیمت نزولی نفت مشاهده می گردد. كاهش سود پالایش كه ابتدا در آسیا و الان در اروپا و آمریكا در نتیجه افزایش قیمت خوراك و فراوانی محصولات سوختی مشاهده می شود، به تقاضای كمتر در آینده اشاره نمود.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران در بلندمدت برای تغییرات بزرگ برای تقاضا نفت كه ناشی از رشد خودروهای برقی است آماده می گردد.

بانك آمریكا مریل لینچ هفته جاری در یادداشتی به سرمایه گذاران اعلام نمود ما انتظار داریم تقاضا برای نفت تا سال ۲۰۳۰ به اوج خود برسد و خودروهای برقی تا سال ۲۰۵۰ جای خودروهای بنزینی را خواهند گرفت. این بانك همینطور اعلام نمود: زمانی كه تقاضا برای بنزین تا سال ۲۰۲۵ به اوج خود برسد، نرخ استفاده از پالایشگاه ممكن است به صورت دائمی كاهش پیدا كند و حاشیه سود پالایش به شدت لطمه می بیند.
1396/11/03
13:31:25
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: اوپك , بنزین , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز