هزینه ها در معاملات برخط خودرویی کاهش می یابد

هزینه ها در معاملات برخط خودرویی کاهش می یابد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، رئیس مرکز تتا اظهار داشت: در انجام معاملات برخط خودرویی طرفین در قالب مشخصی نسبت به انجام معامله اقدام می کنند که هزینه های انجام معامله را به شدت کم می کند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از مهر، امین کلاهدوزان در حاشیه برگزاری جلسه کارشناسی انجام معاملات برخط خودرویی کشور، اظهار داشت: رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایجاد فرصت عادلانه برای حضور شرکت های نوآور بخش خصوصی در خدمت رسانی به مردم است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به ظرفیت مردمی در اقتصاد دیجیتال کشور، همکاری مشترک بین دولت و شرکت های بخش خصوصی را موجب ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به مردم دانست.
وی با اشاره به مزیت های استفاده از سکوها برای معامله خودرو، اضافه کرد: ارائه استعلام های سلامت خودرو و سوابق تصادفات، عدم وجود منع معاملاتی در مورد خودرو و طرفین معامله، وجود وکالت نامه در مورد خودرو، سابقه و دفعات نقل و انتقال خودرو و مواردی مانند آن همچون اطلاعاتی است که در زمان خرید، می تواند موجب عادلانه تر شدن اطلاعات طرفین معامله باشد.
کلاهدوزان افزود: از طرف دیگر، طرفین در قالب مشخصی نسبت به انجام معامله اقدام می کنند که هزینه های انجام معامله را به شدت می کاهد که همچون مهم ترین آن کاهش ریسک قضائی و پرونده شکایت است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به بهره برداری از امضای الکترونیکی، اظهار داشت: مزیت دیگر این خدمت استفاده از امضای الکترونیکی است، یک بحث جدی که در پرونده های قضائی مطرح می شود، ادعای جعل در قولنامه های دستی است.
وی بیان کرد: مدلی که حالا و در این بستر پیاده سازی شده، امضای الکترونیکی است، و امکان انکار وجود ندارد، چونکه این امضا رمزنگاری شده و یکتا است و طبق قانون، غیر قابل انکار است.
کلاهدوزان با اشاره به شیوه انتقال پول در بهره برداری از این خدمت، اشاره کرد: مزیت دیگر، بحث نحوه انتقال پول است، به این معنا که در صورت تمایل طرفین، یک حساب امن بصورت واسط قرار گرفته و خریدار پول مربوط به بیعانه یا بخش اول ثمن معامله را داخل آن حساب واریز می کند و زمانی که تعهدات قراردادی فروشنده انجام شد، این پول در وجه فروشنده آزاد و این موجب می شود که قسمتی از عدم اطمینان هایی که در معاملات وجود دارد کم شود.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با تأکید بر اختیاری بودن استفاده از این خدمت، گفت: هیچ نوع الزامی در استفاده از این خدمت وجود ندارد و بطورکامل اختیاری است و شهروندان می تواند همانند گذشته از شیوه های مرسوم نیز بهره گیرند.
وی با اشاره به هزینه های استفاده از این خدمات اظهار داشت: طبیعتاً خدمات ارائه شده در این شیوه، توسط نهاد ذی ربط که در قانون تعبیه شده یعنی سازمان تنظیم مقررات، تعرفه گذاری می شود.
کلاهدوزان با اشاره به پیش بینی زمانی برای ارائه این خدمات بصورت عمومی، اشاره کرد: زیرساخت این کار در وزارت صمت و مجموعه نیروی انتظامی (فراجا) در آخر سال قبل ارائه شده و فراخوان مربوط به سکوهای منتخب نیز انجام شده است و الان سکوها درحال پیاده سازی فرآیندهای اجرائی این مساله هستند و پیش بینی می شود که تا اواخر خردادماه شاهد ارائه سرویس عمومی به مردم باشیم


منبع:

1403/02/19
10:02:27
5.0 / 5
137
تگهای خبر: تجارت , خدمات , خرید , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز