مدیرعامل انی:

افزایش حساسیت قیمت نفت به شوك های سیاسی

افزایش حساسیت قیمت نفت به شوك های سیاسی خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل شركت انرژی انی ایتالیا گفت قیمت های نفت به علت محدود شدن میزان عرضه، نسبت به چند سال قبل در برابر رویدادهای سیاسی حساس تر شده اند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از رویترز، كلودیو دسكالزی در حاشیه مجمع اقتصادی جهان در داووس اظهار داشت: كاهش تولید از جانب اعضای اوپك و روسیه و عدم سرمایه گذاری در میادین جدید، بازار را به میزان فزاینده ای دچار كمبود عرضه نموده و زمینه را برای بالاتر رفتن قیمت های نفت بوجود آورده است اما رشد تولید شیل آمریكا كه انتظار می رود امسال یك میلیون بشكه در روز افزایش پیدا كند، به معنای آن است كه متوسط قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار خواهد بود.
قیمت های نفت از اواسط سال میلادی گذشته تحت تاثیر توافق كاهش تولید اوپك، بیش از ۵۰ درصد رشد كرده و برنت به تازگی به ۷۰ دلار در هر بشكه صعود كرد كه بالاترین قیمت از اواخر سال ۲۰۱۴ تابحال بود.
برخلاف سال های پیش، رویدادهای سیاسی هم در افزایش قیمت های نفت موثر بوده اند. این رویدادها شامل كاهش شدید تولید نفت در ونزوئلا، اختلال در تولید لیبی و نگرانی ها نسبت به احتمال بازگشت دوباره تحریم های آمریكا ضد ایران بودند.
مدیرعامل انی اظهار داشت: قیمت ها نسبت به رویدادهای ژئوپلیتیكی حساسیت چندانی نداشتند زیرا ذخایر عظیمی وجود داشت اما امروز دیگر ذخایر احتیاطی یا ظرفیت شناور بزرگی وجود ندارد و ما سیستمی داریم كه بسیار حساس به قیمت است و بدون ظرفیت شناور فعالیت می كند.
دسكالزی اظهار نمود: انتظار دارد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۸ بین ۱. ۳ تا ۱. ۵ میلیون بشكه در روز رشد كند. ایشان در ادامه اضافه كرد: سطح ذخایر تا آخر سال ممكن است به میزان ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون بشكه كاهش پیدا كند و به پایین متوسط چند ساله سقوط كند و بالاتر بردن تولید آمریكا با همین سطح در سال ۲۰۱۹ راحت نخواهد بود.1396/11/06
17:55:17
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز