خطر كمبود انرژی و قیمت های بالاتر در كمین انگلیس

خطر كمبود انرژی و قیمت های بالاتر در كمین انگلیس خبرگزاری نفت و گاز: تصمیم انگلیس برای ترك اتحادیه اروپا اگر به درستی مدیریت نشود، احیانا این كشور را با ریسك كمبود تامین انرژی و قیمت های بالاتر مواجه می سازد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، انگلیس حدود ۵ تا ۶ درصد از برق خویش را با استفاده از اتصالات نیرو با فرانسه، هلند و ایرلند وارد می نماید در صورتی كه ۴۰ درصد از گاز مورد نیاز این كشور با استفاده از خط لوله اروپایی و نروژی تامین می گردد.

براساس گزارشی كه از جانب كمیته اتحادیه اروپایی مجلس اعیان انگلیس انتشار یافت، این احتمال وجود دارد كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به افزایش هزینه تجارت انرژی منجر شود كه به نوبه خود قیمتی كه از جانب مصرف كنندگان برای امنیت انرژی پرداخت می گردد را بالا می برد. انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا ممكن است در صورت شرایط جوی نامساعد یا قطعی غیرمنتظره تولید نیرو، در برابر كمبود انرژی صدمه پذیرتر شود.

این كمیته كه اعضای آن از میان احزاب سیاسی اصلی انتخاب شده اند، اعلام نمود موضع دولت در مذاكرات بریگزیت برای رد كردن نقش دیوان عالی اروپا، موانع سیاسی و موسسه ای قابل توجهی را برای ماندن انگلیس در بازار انرژی اتحادیه اروپا بوجود می آورد. این قانونگذاران از دولت خواستند سیاست بعد از دوران بریگزیت را در صورتیكه ناچار شود این بازار را ترك كند، روشن كند.

موسسه مطالعات انرژی آكسفورد در سپتامبر اعلام نمود بازارهای انگلیس بعد از بریگزیت احیانا از اروپا جدا می شوند زیرا این كشور نظارت بروكسل را نمی خواهد. این ریسك وجود دارد كه به علت متفاوت بودن سیستم های رگولاتوری، حجم تجارت نیرو كاهش پیدا كرده و قیمت های افزایش یابد.

لایحه خروج از اتحادیه اروپا مقرر است هفته آینده در مجلس اعیان به بحث گذاشته شود و رابین تورسون، رییس كمیته انرژی و محیط زیست اتحادیه اروپای مجلس اعیان می خواهد متممی را برای ماندن انگلیس در بازار انرژی اتحادیه اروپا و بكارگیری یك سیستم مشابه نروژ برای حل اختلافات كه تصمیمات دیوان عالی اروپا را می پذیرد، پیشنهاد كند.

براساس گزارش بلومبرگ، با وجود اینكه انگلیس فرآیند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز می كند، دستكم ۱۲ پروژه كابل برق به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد یورو (۱۲ میلیارد دلار) در دست ساخت است كه اتصال این كشور به مازاد ظرفیت نیروی تولید شده در اروپا را گسترش می دهد.
1396/11/09
19:19:23
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: انرژی , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز