تولید نفت آمریكا از مرز ۱۰ میلیون بشكه عبور كرد

تولید نفت آمریكا از مرز ۱۰ میلیون بشكه عبور كرد خبرگزاری نفت و گاز: تولید نفت آمریكا در نوامبر برای اولین بار از سال ۱۹۷۰ تاكنون، به بالای ۱۰ میلیون بشكه در روز صعود كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در صورتی كه تولید نفت آمریكا به موازات رشد قیمتها، افزوده می شود، رقم ۱۰ میلیون بشكه، نقطه عطف مهمی به حساب می آید كه جایگاه آمریكا را در بین تولیدكنندگان بزرگ انرژی تحكیم می كند.

طبق آمار ماهانه وزارت انرژی آمریكا، تولید نفت این كشور آخرین بار در نوامبر سال ۱۹۷۰ درست پیش از اینكه به مدت بسیار طولانی دچار كاهش شود، به ۱۰ میلیون بشكه در روز رسیده بود.

برخلاف سال ۱۹۷۰، تولید نفت آمریكا در سال ۲۰۱۸ رو به رشد است و انتظار می رود شیل و سایر تولیدكنندگان آمریكا امسال بیش از یك میلیون بشكه در روز نفت بیشتری تولید كنند.

به گفته دانیل یرگین، نایب رییس هیات مدیره شركت "آی اچ اس ماركیت"، نرخ ۱۰.۳ میلیون بشكه در روز متوسط تولید نفت كه دولت آمریكا برای سال ۲۰۱۸ پیش بینی كرده، از نظر بازار اهمیت قابل توجهی دارد و از نظر روانی بسیار مهم است. آمریكا در زمان مهمی بعنوان یك تولیدكننده بازگشته و ممكن است سال آینده به بزرگترین تولیدكننده نفت جهان تبدیل گردد. عربستان سعودی پیش از اینكه تولیدش را تحت توافق اوپك و غیراوپك محدود كند، ۱۰.۶ میلیون بشكه در روز تولید می كرد و روسیه حدود ۱۱ میلیون بشكه در روز تولید كرده است.

آمریكا در نوامبر ۱۰.۰۳۸ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد و در نوامبر سال ۱۹۷۰، به میزان ۱۰.۰۴۴ میلیون بشكه در روز تولید كرده بود. در آمار هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریكا كه مورد بازبینی قرار خواهد گرفت، این كشور هفته گذشته ۹.۹۲ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه در مقایسه با ۸.۹ میلیون بشكه در مدت مشابه سال گذشته، افزایش چشمگیری داشت.

بر اساس گزارش شبكه سی ان بی سی، آمریكا همچنان یك واردكننده نفت می باشد و طی چند هفته گذشته، به صورت میانگین ۸ میلیون بشكه در روز نفت وارد كرده است. آمریكا هفته گذشته ۱.۷۷ میلیون بشكه در روز نفت و همینطور ۴.۸ میلیون بشكه محصولات پالایش شده شامل بنزین صادر كرد.
1396/11/12
15:28:18
5.0 / 5
4755
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز