رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان شمالی:

شركت آلومینای جاجرم به بخش خصوص واگذار نمی گردد

شركت آلومینای جاجرم به بخش خصوص واگذار نمی گردد خبرگزاری نفت و گاز: بجنورد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: با پیگیری های این سازمان و حمایت های استاندار، شركت آلومینای جاجرم هم اكنون از دستور كار واگذاری به بخش خصوصی خارج شده است.


یحیی نیكدل سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: یكی از درخواست های استان در بخش صنعت، خارج شدن واحدهای بزرگ صنعتی شامل شركت آلومینای جاجرم، مجتمع فولاد و شركت لوله گستر اسفراین از فهرست واگذاری به بخش خصوصی است.
وی اضافه كرد: به نظر می رسد واگذاری این شركت ها به بخش خصوصی زمانی باید صورت گیرد كه طرح های توسعه آن ها به مرحله نهایی برسد و قیمت واقعی تعیین شود.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی پروژه شمش آلومینا بعنوان پروژه توسعه ای آلومینای ایران در جاجرم، اكنون حدود 85 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
وی با اشاره به اینكه اجرای این طرح معطل دریافت تسهیلات بوده است اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به دلیل قرار داشتن این واحد صنعتی در لیست واگذاری به نتیجه نرسید و اگر در این مدت مبحث واگذاری مطرح نبود، می توانستیم تسهیلات را دریافت كنیم؛ بدین ترتیب مرحله اول شمش آلومینا امسال افتتاح می شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: برای اجرای طرح شمش آلومینای جاجرم 2 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی تصریح كرد: واگذاری شركت آلومینای جاجرم در شرایط كنونی كه طرح توسعه ای به نتیجه نرسیده به مصلحت دولت، نظام و استان نیست زیرا ممكن است سرمایه گذاری در شمش در اولویت بخش خصوصی نباشد.
نیكدل اظهار نمود: اكنون 30 درصد از پودر آلومینوم مورد نیاز كشور در این واحد تولید و 70 درصد نیاز كشور هم از خارج وارد می گردد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تصریح كرد: برای خارج كردن مجتمع فولاد و شركت لوله گستر اسفراین از فهرست خصوصی سازی هم پیگیری ها در دست انجام است.
مجتمع پتروشیمی وسیمان بجنورد، آلومینای جاجرم، كارخانه قند شیروان، مجتمع صنعتی ریختگری و فولاد اسفراین از واحدهای بزرگ صنعتی استان به حساب می آید كه 70 درصد از سرمایه گذاری صنعتی و اشتغال استانی در این واحدهاست.
شركت آلومینای جاجرم در 150 كیلومتری جنوب بجنورد و 5كیلومتری شمال شهر جاجرم واقع شده است كه در سال 1375 به بهره برداری رسید.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی


1396/11/24
14:06:04
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: تجارت , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز