افتتاح چهار طرح پتروشیمی درمنطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

افتتاح چهار طرح پتروشیمی درمنطقه ویژه اقتصادی ماهشهر خبرگزاری نفت و گاز: اهواز- سه طرح پتروشیمی ازمجموعه طرحهای صنایع تكمیلی و پایین دستی و یك طرح تصفیه پساب صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر باحضور معاونان وزیر نفت در امور پتروشیمی و در امور مهندسی، پژوهش و فناوری راه اندازی شد.


مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این طرحها در گفت و گو با ایرنا اظهاركرد: سه طرح پتروشیمی از مجموعه طرحهای صنایع تكمیلی و پایین دستی این صنعت با 977 میلیارد ریال (معادل 15.1 میلیون دلار) امروز به بهره برداری رسید.
امید شهیدی نیا ظرفیت اشتغالزایی این سه طرح را 152 شغل مستقیم اعلام نمود و اضافه كرد: این كارخانه ها سالانه 146 هزار تن آمیزه، مستربچ و كامپاند های پلیمری و گرانول حاصل از بازیافت كیسه های شیرینگ تولید می كنند و محصولات آنها در صنایع ساختمانی، خودرو، بسته بندی، نساجی و خانگی كاربرد دارند.
وی اظهار داشت: این كارخانه ها در مجموع در محدوده وسعت 115 هزار و 350 متر پنج هكتار در اراضی شركت پتروشیمی مارون بوجود آمده اند كه 2 طرح از آنها از زنجیره محصولات پایین دستی شركت پتروشیمی مارون به شمار می روند.
شهیدی نیا تصریح كرد: طرح تولید آمیزه ها و مستربچ های پلیمری با سرمایه گذاری شركت آمیزه های پویا پلیمری مارون به مبلغ 262 میلیارد ریال و 2.3 میلیون دلار ارزی در مساحت 60هزار و 355 مترمربع در سایت یك منطقه ویژه افتتاح شده است.
وی ادامه داد: مواد اولیه این طرح انواع محصولات پلیمری و ظرفیت تولید سالیانه 78 هزار تن محصول است كه در صنایع ساختمانی، خودرو، نساجی و خانگی كاربرد دارد و اشتغال زایی برای 77 نفر را به همراه دارد.
این مقام مسئول همینطور اظهار داشت: طرح تولید آمیزه ها و مستربچ های پلیمری با سرمایه گذاری شركت صنایع تكمیلی مارون با اعتبار 680 میلیارد ریال و 12.5 میلیون دلار ارزی در زمینی به مساحت پنج هكتار از اراضی شركت پتروشیمی مارون در سایت دو منطقه ویژه برای تولید انواع آمیزه های پلیمری پركاربرد در صنایع ساختمانی، خودرو، نساجی و خانگی با اشتغال زایی 61 نفر و ظرفیت تولید 65هزار تن سالیانه می باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی در ادامه عنوان كرد: طرح تولید آمیزه های پلیمری (كامپاندینگ) با هدف تولید محصولات كامپاند پلیمری و همینطور گرانول حاصل از بازیافت كیسه های شیرینگ مانند طرح های قبلی جهت كاربرد در صنایع ساختمانی، خودرو، صنایع بسته بندی، نساجی و خانگی در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع در سایت یك منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی توسط شركت اهدا پلیمر پاك همچون طرح های افتتاح شده است.
وی تصریح كرد: این طرح هم كه از سال 95 شروع شد با سرمایه گذاری 35 میلیارد ریال و 0.3میلیون دلار ارزی برای 14 نفر شغل ایجاده كرده و سالانه سه هزار و 200 تن ظرفیت تولید دارد.
وی همینطور اظهار داشت: طرح تصفیه پساب شركت پتروشیمی مارون به روش MBR (فرآیند رآكتور بیولوژیكی غشایی) هم در سایت 2منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بوجود آمده است.
شهیدی نیا اضافه كرد: اجرای این تصفیه خانه از سال 1392 با سرمایه گذاری شركت پتروشیمی مارون به منظور تصفیه پساب واحد الفین، EG و EO شروع شد.
به گفته وی این طرح در مساحت 10 هزار مترمربع در اراضی شركت پتروشیمی مارون با 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی افتتاح شده است.
6002/9858/1352


1396/12/07
16:49:20
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: تولید , سرمایه گذاری , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز