كاهش روند رشد در پالایشگاه چین

كاهش روند رشد در پالایشگاه چین خبرگزاری نفت و گاز: پالایشگاه های نفت چین در ماه میلادی گذشته با هدف كاهش سطح ذخایر، با پایین ترین نرخ روزانه از سپتامبر سال ۲۰۱۶ به این طرف فعالیت نمودند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آمار رسمی نشان داد چین كه دومین مصرف كننده بزرگ نفت جهان به شمار می رود، ۴۵.۵ میلیون تن یا ۱۰.۷۱ میلیون بشكه در روز نفت در ژوییه فرآوری كرده است كه این میزان ۰.۴ درصد بالاتر از ژوییه سال ۲۰۱۵ بود اما در مقایسه با ژوئن، ۵۰۰ هزار بشكه در روز كاهش داشت.
كاهش فعالیت پالایشگاهی چین و وجود شواهد بیشتر از عرضه گسترده سوخت، نگرانی هایی را نسبت به تقاضا برای نفت در ماه های آینده برانگیخته و كاهش بهای نفت در معاملات روز جاری بازار جهانی را بدنبال داشت.
سینوپك كه بزرگترین پالایشگاه دولتی چین است در مواجهه با رقابت شدید از سوی شركت های مستقل كه به اشباع عرضه افزوده است، فعالیت خود را در سه ماهه سوم كاهش داده است در حالیكه در نیمه اول سال با نرخ بالایی فعالیت كرده بود.
این غول چینی همچنین خرید از شركت های مستقل را در ژوییه نسبت به ژوئن كاهش داد كه باعث شد تولیدكنندگان كوچك تر فعالیتشان را كمتر كنند.
در بحبوحه اشباع عرضه فرآورده های سوختی پالایش شده، سینوپك و پتروچاینا یك جنگ قیمت را با شركت های مستقل در پمپ بنزین های كشور به راه انداخته اند. این رقابت برای فروش از اواخر مارس آغاز شد و تا ژوئن به استان های شمالی چین گسترش یافت.
بر پایه آماری كه از سوی اداره ملی آمار چین منتشر شده است، تولید پالایشگاهی در هفت ماه نخست سال جاری ۲.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ رشد كرد و به ۳۲۰.۷ میلیون تن یا ۱۱.۰۴ میلیون بشكه در روز رسید.
این آمار همچنین نشان داد كه تولید نفت خام ۲.۹ درصد در ژوییه نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش یافته و به ۱۶.۲۵ میلیون تن یا ۳.۸۳ میلیون بشكه در روز رسیده و همچنین نسبت به ژوئن نیز كاهش یافته است.
تولید نفت خام در فاصله ژانویه تا ژوییه ۴.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش یافت و به ۱۱۲.۷۹ میلیون تن یا ۳.۸۸ میلیون بشكه در روز رسید.
بر اساس گزارش رویترز، تولید گاز طبیعی ۱۴.۷ درصد در ژوییه نسبت به ژوییه سال گذشته افزایش یافت و به ۱۱.۷ میلیارد متر مكعب رسید و برای هفت ماه نخست سال ۲۰۱۷، با ۸.۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۵.۸ میلیارد متر مكعب بود.

 

1396/05/23
22:10:20
5.0 / 5
6026
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز