تشریح آخرین وضعیت مذاكرات برای توسعه ۲۲ میدان نفتی و گازی

تشریح آخرین وضعیت مذاكرات برای توسعه ۲۲ میدان نفتی و گازی خبرگزاری نفت و گاز: معاون مدیرعامل شركت ملی نفت ایران با بیان این كه مذاكرات برای توسعه ۲۲ میدان نفتی و گازی كشور ادامه دارد، جزئیات این مذاكرات را شرح داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، غلامرضا منوچهری در مراسم امضای قرارداد بهبود بازیافت افزایش تولید و بهره برداری میادین نفتی آبان و پایدار غرب بین شركت ملی نفت ایران و شركت های زاروبژنفت روسیه و دانا انرژی ایران با بیان این كه یك سال و نیم پیش تفاهم اولیه برای مطالعات میادین آبان و پایدار غرب به دست آمد، اظهار داشت: امروز توانستیم با عملكرد خوبی كه شركت زاروبژنفت داشت، این قرارداد را منعقد نماییم. در طول یك ماه گذشته شركت ملی نفت و شركت زاروبژنفت به صورت مداوم و تا دیر وقت با یكدیگر مذاكره می كردند و این مذاكرات در شب گذشته تا ساعت ۲ صبح ادامه داشت.

وی با تاكید بر این كه اسناد مورد نیاز تهیه و تدوین شده است، اظهار نمود: در این قرارداد طرفین باید ۱۵۷ امضا كنند. همینطور حدود ۱۷ ضمیمه قرارداد باید امضا شود. هر دو تیم حرفه ای و پركار بودند.

معاون مدیرعامل شركت ملی نفت ایران ادامه داد: امروز سند ارزشمندی در اختیار داریم كه می تواند برای شركت های روسی با ارزش باشد زیرا می توانند به قراردادهای جدید نفتی ایران مشرف شوند.

امضای حدود ۲۰ قرارداد با شركت های زاروبژنفت و گازپروم نفت

منوچهری در ادامه از امضای حدود ۲۰ قرارداد (MOU) برای ۲۰ میدان با شركت های زاروبژنفت و گازپروم نفت اطلاع داد و اظهار داشت: مطالعات یكی بعد از دیگری تمام می گردد و وارد مذاكره می شویم. برای مثال مطالعات میدان منصوری به مراحل نهایی رسیده، همینطور مطالعات میدان یاران هم به مراحل نهایی رسیده و قرارداد بزودی امضا می گردد.

وی ادامه داد: مذاكرات در آب تیمور پیشرفته اما به دلایلی كند شده است. مذاكرات میدان های چنگوله و دهلران پیشرفت خوبی داشته و قرارداد میدان های سپهر و جفیر بزودی منعقد می گردد.

معاون مدیرعامل شركت ملی نفت ایران با بیان این كه مذاكرات میدان های آذر، مارون، بنگستان و كوپال به خوبی پیش رفته است، اظهار داشت: مذاكرات میدان یادآوران اخیرا شروع شده است. مذاكرات میدان های بلال و فروزان در مرحله خوبی قرار دارد و امیدواریم مذاكره برای توسعه میدان فرزاد B با هندی ها به نتیجه برسد. جمعاً مذاكرات برای توسعه ۲۲ میدان ادامه دارد.

منوچهری با بیان این كه حدود ۳۰ قرارداد EPC در حال تكمیل اسناد برای مناقصه است، اظهار داشت: نخستین مناقصه ها انجام شده است. در سال آینده كار فشرده ای انجام می گردد و سال آینده یك سال پررونق برای صنعت نفت می باشد.

وی با اشاره به قرارداد توسعه میادین آبان و پایدار نفت اظهار داشت: هزینه این قرارداد ۶۷۰ میلیون دلار است كه ۱۰ درصد آن هزینه غیر سرمایه ای و غیر مستقیم است.

معاون مدیرعامل شركت ملی نفت ایران با تاكید بر این كه هر دو میدان در حال تولید هستند، اضافه كرد: تولید هر دو میدان بزودی افت می كند و هدف این قرارداد توسعه و حفظ تولید است. تا ۱۰ سال آینده ۶۷ میلیون بشكه به تولید این میادین اضافه می گردد.

منوچهری با اشاره به حضور شركت داناانرژی در این قرارداد اظهار داشت: داناانرژی به انتخاب شركت زاروبژنفت بوده است و مستندات قرارداد برای انتقال تكنولوژی ساخت داخل و غیره انضباط خوبی دارد.
1396/12/24
17:51:14
5.0 / 5
4585
تگهای خبر: انرژی , تولید , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز